Oficiální banner sbírky.

Peníze ze Sbírky pro Česko jsou připraveny pro lidi v nouzi

Diecézní charita Plzeň již má k dispozici část peněz ze stále probíhající Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! Tato veřejná národní sbírka byla spuštěna Charitou Česká republika na konci března a je určena lidem, kteří v důsledku vládních opatření přijatých proti šíření nákazy covid-19 nemají na zajištění základních životních potřeb. V Plzeňském a Karlovarském kraji se mohou lidé v nouzi přihlásit o finanční pomoc charitním sociálním službám nebo na telefonním čísle 777 167 004.

„Mezi ohrožené skupiny obyvatel, které po vládních opatřeních přišly o větší část příjmu, mohou patřit například matky samoživitelky nebo otcové samoživitelé, dále lidé, kteří přišli o zaměstnání nebo lidé s výpadkem okamžitého příjmu. Často se do obtížné situace mohly dostat osoby, které už před vypuknutím krize způsobené koronavirem neměly vytvořenu finanční rezervu a žily od výplaty k výplatě,“ vysvětluje vedoucí charitní Terénní krizové služby Lada Vlčková.

Výročí osvobození Plzně americkou armádou připomenou pamětní bankovky

U žadatele o pomoc proběhne sociální šetření. Na jeho základě mohou být ze sbírky uhrazeny například léky nebo nájemné. Bude-li to situace vyžadovat, může Charita z vlastních zdrojů poskytnout také věcný dar, jako jsou potraviny, ošacení nebo hygienické potřeby.

Současní klienti Charity se mohou obrátit na svého sociálního pracovníka. V ostatních případech doporučujeme volat telefonní linku Terénní krizové služby 777 167 004, která žadateli doporučí nejbližšího pověřeného pracovníka Charity podle místa bydliště žadatele, případně se jej v Plzni a okolí ujme sama.

Linka 777 167 004 je pro zájemce o finanční pomoc v nouzi k dispozici ve všední dny mezi 9. a 15. hodinou.

Do Sbírky pro Česko je možné přispívat stále:

  • Číslo sbírkového účtu: 44665522/0800 (VS: 90619)
  • DMS ve tvaru CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777
  • DMS ve tvaru TRV CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: