Foto: Pilsen Busking Fest

Pilsen Busking Fest se po roce hlásí o slovo a má první novinky z programu

Začíná léto, mnoho umělců se společně se svýmu hudebními nástroji, rekvizitami a zesilovači přesouvají do ulic či parků, aby potěšili jak kolemjdoucí, tak si i vydělali na živobytí aktivitou jménem „busking“. A s tímto fenoménem je spojen i jeden z největších a nejpestřejších pouličních festivalů, který u nás máme Pilsen Busking Fest. Další ročník tohoto mezinárodního festivalu je tu už za 3 měsíce a kromě základních informací odhaluje i první potvrzené hvězdy z programu. V letošním roce se festival uskuteční od 2. do 5. října a bude tomu tak již pošesté v řadě! Pořadatelé slibují, že program bude zase o kousek lepší než v letech předchozích a připravili si i několik překvapení, které odhalí až nastane správný čas. 

Pilsen Busking Fest 2019 je multižánrovým mezinárodním festivalem při kterém celé centrum města již po šesté od 2. do 5. 10. doslova zaplaví desítky zahraničních, českých i Plzeňských umělců. Hlavním a dlouhodobým cílem pořadatelů je i v letošním roce oživit centrum města Plzně a inspirovat místní obyvatele a umělce, aby se více zapojili do dění ve veřejném prostoru. Těžiště celého festivalu bude v lokalitě sadového okruhu – Kopeckého, Šafaříkových a Smetanových sadech. Zde vyrostou podia, buskingové či kreativní zóny a celý prostor vyplní různorodé výstavy. Na festivale samozřejmě nesmí chybět umění na ulici a k tomu budou stejně jako v minulých letech sloužit především ulice Smetanova a Riegrova.

Jyoti Supernaturel převedl své umění na Pilsen Busking Festu - video

„Oživíme zejména zónu „U Branky“, která se stane hlavním ohniskem celého festivalu. Na výběr toho nejlepšího se návštěvníci mohou těšit v pátek 4. 10. na Náměstí Republiky, kde vyroste velké pódium a to nám pořadatelům umožní seznámit i další potencionální návštěvníky festivalu s fenoménem buskingu, který u nás ještě není tolik známí, jak by si podle nás zasloužil,“ říká Jan Šinko, dramaturg a jeden ze zakladatelů festivalu.

Největšími hvězdami programu jsou v této chvíli organic trance trio Olive Tree Dance z Portugalska, kteří plynule naváží na loňskou účast jednoho z jejich členů Renata Oliveiry (one man didgeridoo band Till Sunday Pirate). Dále se návštěvníci mohou těšit na pouličního komedianta s 30ti letou zkušeností s buskingem Mata Ricarda z Anglie nebo na kapelu plnou superhrdinů Super Cumbia y la Liga de la Alegría z planety Cumbión hrající směsici ska, reggae, latinských rytmů a komedie.

Aftermovie k loňskému ročníku


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: