Ilustrační foto. Zdroj: Piqsels

Pilsen Pride vyvrcholí v sobotu Duhovým průvodem

Druhý ročník akce Pilsen Pride začal ve čtvrtek a vyvrcholí v sobotu 25. srpna Duhovým průvodem, který odstartuje v 15 hodin v Mlýnské strouze a cílem bude plzeňská Papírna. Proti průvodu se chystají protesty. Celou akci budou monitorovat policisté z pořádkové jednotky, kriminalisté, policisté se psy a antikonfliktní tým. Průvod by neměl výrazně omezit dopravu.

Pilsen Pride se koná již podruhé a stejně jako jeho pražský vzor se zaměřuje na témata týkající se sexuálních menšin, tzv. LGBT komunity. Cílem festivalu je dle pořadatelů upozornění na to, že žijeme ve světě, který stále nedává stejná práva všem. Zároveň se jedná o oslavu lidí, kteří nespadají do takzvané společenské normy. Festival je tedy určen pro veřejnost bez ohledu na orientaci. Během celé akce probíhají přednášky, workshopy, besedy a je představena činnost organizací, které festival podporují.

Odpůrci Pilsen Pride, kteří se v sobotu sejdou v Šafaříkových sadech, považují festival za oslavu všemožných „úchylek“ a vidí v něm mimo jiné ohrožení tradičního formátu rodiny. Demonstraci proti pochodu organizuje spolek Česká Plzeň.

Pilsen Pride bude ukončen po průvodu přibližně v 16:30. Účastníci mohou poté navštívit afterparty v klubu Míša. Klub je jediným zařízením určeným pro LGBT komunitu v Plzni.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: