Foto: Milan Sekáč

Pískovcová skála nad cestou u Velkého boleveckého rybníka byla zajištěna, cesta je bezpečnější

Správa veřejného statku města Plzně zabezpečila pískovcový masiv u frekventované promenádní stezky kolem Velkého boleveckého rybníka, čímž zvýšila bezpečnost pro chodce i cyklisty.

„Chceme, aby cesty v rekreačních oblastech města Plzně byly příjemné a bezpečné. Po uvolnění kusu pískovce nad cestou kolem Boleváku od Rybárny k Malému boleveckému rybníku jsme nechali pískovcový svah zkontrolovat odborníky. Na základě jejich doporučení jsme pak nechali specializovanou firmou odstranit uvolněné a zvětralé kusy horniny, vyčistit pukliny a následně je vyplnit cementovou směsí,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Skála nad cestou u Bolevecké vyhlídky je tvořena pískovcem, který je náchylný k erozi. Ta může způsobit rozpad skály a pád kamenů, které mohou ohrozit návštěvníky oblasti. Procházka podél nově zabezpečené skály by měla být pro návštěvníky bezpečná po několik dalších let.

Během letních prázdnin plánuje Správa veřejného statku města Plzně vybudovat pod skálou palisády z dubového dřeva pocházejícího z městských lesů. Ty budou zachycovat drobné kameny, písek, spadané listí a větve, které by jinak dešťová voda splavila na cestu.

Sanace skály za 115 616 korun včetně DPH byla financována z městského rozpočtu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: