Foto: Pavel Káčerik

Písničky Petra Nováka znovu ožijí po celé republice

Co je to láska, Hvězdičko blýskavá nebo Povídej. Nejen tyto hity se v průběhu následujících měsíců dostanou v živém provedení znovu k posluchačům v rámci „TOUR 75“. Jejich autor a interpret Petr Novák by totiž letos v září oslavil 75. narozeniny.

„Nejsme revival, nezpíváme ani nevypadáme jako Petr Novák a ani se o to nesnažíme. Písničky jsme přearanžovali do komorní akustické podoby a nabídneme je posluchačům společně s Novákovým životním příběhem, který během pořadu vyprávíme,“ říká Jiří Bláha, kapelník formace z Plzeňska, která si říká Petr Novák Forever.

„Prošli jsme kompletní diskografii Petra Nováka a vybrali jsme osmnáct písniček, mezi kterými jsme objevili i vyložené poklady. Pro recitál jsme se snažili najít i zajímavé a netradiční prostory, velice často hrajeme v kostelích nebo na zámcích,“ dodává Bláha a jeho slova o netypickém pojetí skladeb dokládá fakt, že kapela hraje v nástrojovém složení – piano, akustická kytara, akordeon, dechové nástroje a rytmické nástroje.

Petr Novák Forever odstartuje turné už v pondělí 13. července 2020 venkovním koncertem v Rokycanech a během dalších šesti měsíců se podívá například do Ústí nad Orlicí, Annína na Šumavě nebo moravského Hulína. V den výročí nedožitých 75. narozenin tohoto rytíře českého bigbítu, tedy 6.září, pak pětice muzikantů odehraje koncert v Jindřichově Hradci v kostele, kde Petr Novák odehrál v roce 1997 svůj poslední koncert.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: