Zdroj obrázku: Syda Productions / stock.adobe.com

Plesové doplňky: Jak vybrat šperky a tašku, které ladí s vaším outfitem

Chcete-li být letos na plese trendy, bude to chtít vybrat módní šperky a tašku, které budou dokonale ladit s šaty a s dalším elegantním oblečením. Jestliže nejste zrovna módní guru, nemusíte si zoufat. Na následujících řádcích si na plesové stylové doplňky posvítíme pěkně z blízka. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi!

Jak vybrat módní šperky, aby zapadly do vašeho plesového outfitu?

Šperky tvoří důležitou část plesového outfitu. V letošní sezóně budou in šperky z růžového zlata. V kurzu však bude i zlatá nebo stříbrná klasika. Šperky by měly mít v rámci jednoho outfitu stejnou strukturu a v ideálním případě by měly být vyrobené ze stejného materiálu. Vybereme-li si prsteny, náušnice a náramek z jedné kolekce od jednoho výrobce, nemůžeme s výběrem šperků šlápnout vedle. Módní značka to totiž vyřeší za nás. Pokud si však troufáte na výběr šperků sami, dodržte výše zmíněné módní pravidlo a nebudete chybovat. Zkrátka hladké šperky patří k těm hladkým a šperky s rytinami nebo s kamínky zase k těm strukturovaným. Šperky pak slaďte i s detaily na své obuvi. K výraznějším šperkům volte spíše jednobarevné decentní šaty a k těm méně zdobeným se zase více odvažte. Zde přijde vhod i róba se vzory a s motivy.

Jak vybrat kabelku či tašku, aby byla vkusně doplnila váš plesový outfit?

Na ples se vám bude hodit i stylová taška. V módě budou malá psaníčka v obdélníkovém tvoru. Doplnit je může stylový stříbrný nebo zlatý řetízek, který ženy lehce sladí i se svými dalšími třpytivými šperky. Velmi elegantně budou na plese působit dámská psaníčka z pravé kůže. Ta může mít různou podobu. V módě budou zejména semišové kousky, které se skvěle hodí na jaro a na podzim. Do chladnějších dnů pak vypadají dobře i trendy psaníčka z hladké kůže. Kabelka nebo taška by měla zapadnou do rázu vašeho outfitu. Pokud např. zvolíme do outfitu koženou obuv v broušené verzi, bude do něj výborným doplňkem semišová taška v podobné nebo ve stejné barvě. Obuv a doplňky by totiž k sobě měly vždy ladit. A to nejen barvou, ale také strukturou. Tím se váš outfit vkusně sjednotí a bude působit uceleným a elegantním dojmem. A přesně toho chceme při výběru plesového outfitu docílit. Vybírejte si stylovou plesovou tašku také podle toho, co vše do ní potřebujete na společenských akcích schovat. Kromě mobilu, peněženky a klíčů by se vám mohla do tašky vlézt i menší toaletní voda. Ta dodá vašemu plesovému outfitu patřičný šmrnc.

Jaké barvy, vzory a motivy budou letos in a co materiál šperků a kabelek?

Aby byl váš plesový outfit vyšperkovaný do posledního malého detailu, bude to chtít znát i trendy barvy pro danou sezónu. V té letošní povedou přírodní a pastelové tóny barev. Krémové, pistáciové i oříškové doplňky tak budou letos dobrou volbou. Vyhýbat se však nemusíte ani černé nebo bílé klasice. Jedná se totiž o barvy univerzální, které z módy nevychází. Černé a bílé doplňky pak snadno sladíte i s vícebarevnými plesovými šaty nebo s róbou se vzory a s motivy. Když už jsme u vzorů a u motivů, budou módní ty zvířecí a květinové. Vzorované mohou být i vaše doplňky, ale pozor! Už k nim nepřidávejte šaty s motivy. Příliš vzorů a motivů v jednom outfitu by totiž mohlo působit nesourodým a až chaotickým dojmem. Raději se tedy držte známého módního pravidla, které říká, že méně znamená mnohdy více. Zvláště u společenských a u business outfitů je dodržování tohoto pravidla dobré neopomínat.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: