Foto: Plzenoviny.cz

Plzeň čekají o víkendu hned dva masopusty

Masopustní veselice jsou v plném proudu. A že nejde jen o venkovskou zábavu, se můžete přesvědčit o nadcházejícím víkendu. V sobotu i v neděli se totiž městem vydají hned dva průvody.

V sobotu 18. února v 16 hodin vyrazí od Branky tradiční masopustní průvod s heslem „Masopust, masopust, jen mne holka nevopusť!“ Pořádá jej Plzeňský lidový soubor Mladina. Půjde se k radnici, kde průvod požádá primátora o symbolický klíč od města a poté u řeky skoncuje s nešvary minulého roku. Veselice bude následně pokračovat v areálu DEPO2015, kde zahraje dechovka z konzervatoře. Můžete se těšit na občerstvení a teplé nápoje. Jádro průvodu tvoří členové folklórních souborů oblečeni do tradičních masek. Vítány jsou ale i další masky a maškary, které se k průvodu přidají.

Fotky z jednoho z minulých ročníků si můžete prohlédnout zde.

Den poté, v neděli 19. února, se na statku U Matoušů a přilehlé Bolevecké návsi uskuteční masopust. V 10 hodin půjde průvod masek pro svolení k masopustní veselici k paní starostové a poté bude obcházet stavení na Bolevecké návsi. Doprovodí jej lidový Soubor písní a tanců Jiskra. V 16 hodin pak průvod pohřbí Bakuse. Mezi tím si budou moci návštěvníci na statku i na návsi vychutnat zabijačkové pochoutky. Program je pro děti na programu od 11 hodin.

Přehled všech plzeňských masopustů a zabijaček najdete v tomto přehledu.

Zdroj: Facebook

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner