Zdroj vizualizace: Projektstudio8

Černice rozšíří sportovní areál o moderní hřiště s umělým trávníkem

Rozšíření sportovního areálu se dočkají obyvatelé Černic. Osmý městský obvod tam ve spolupráci s městem Plzeň plánuje stavbu fotbalového a dvou víceúčelových hřišť. V současné době je vydáno platné územní a stavební povolení a připravuje se dokumentace pro provedení stavby.

V areálu TJ Sokol Černice tak vznikne fotbalové hřiště s umělým trávníkem, víceúčelové hřiště s polyuretanovým povrchem a dětské hřiště. Součástí projektu je také osvětlení sportovišť, oplocení, odvodnění, výstavba chodníků a osázení zelení.

Sokol v současné době využívá pouze jedno hřiště s přírodním travnatým povrchem, které je hlavně na jaře a na podzim neúměrně zatížené. Vzhledem k počtu členů Sokola, zejména v žákovských a dorosteneckých kategoriích, není klub na jediné travnaté ploše schopen zajistit plnohodnotný tréninkový a herní proces pro všechna družstva.

„Rozvoj sportovního areálu je pro náš obvod vzhledem ke stále rostoucímu počtu obyvatel Černic obrovským přínosem. Hřiště totiž využívají nejen členové Sokola, ale také žáci základní a mateřské školy a široká veřejnost. Poděkování patří městu Plzni, bez jehož finanční podpory bychom tento projekt nebyli schopni sami zrealizovat,“ uvedl starosta Městského obvodu Plzeň 8 – Černice Vladislav Sloup. Dodal, že obvod v budoucnu rovněž počítá například s dostavbou atletické dráhy, dalším malým hřištěm s umělým trávníkem a bufetem, které uhradí z vlastního rozpočtu.

Rozšíření sportoviště by mělo vyjít na 38,2 milionů korun včetně DPH, z toho Magistrát města Plzně zaplatí 22 milionů, Městský obvod Plzeň 8 – Černice 14 milionů a TJ Sokol Plzeň – Černice daruje 2,2 miliony korun.

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: