Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V Plzni začíná stavební sezona, některé rekonstrukce ulic ovlivní dopravu

V Plzni začnou v dubnu větší rekonstrukce a opravy, které ovlivní dopravu. Mezi první velké akce budou patřit rekonstrukce vozovky v ulicích Kalikova a Radčická, rekonstrukce plynovodu na Klatovské a v Zámečnické ulici, oprava Rokycanské ulice ve směru do centra města a další. Právě větší stavby s sebou nesou dopravní omezení, město Plzeň proto žádá občany o trpělivost a děkuje jim za pochopení.

Silnice I/26 na Doubravce

Oprava silnice I/26 na Doubravce, která probíhala již v loňském roce, bude pokračovat od 1. do 30. dubna. Tentokrát ve směru do centra města. „Začátek úprav bude v křižovatce Rokycanská x Masarykova, konec v křižovatce s napojením pivovaru Gambrinus a parkoviště u obchodního domu Hornbach. Práce v křižovatkách s Masarykovou a Jateční poběží vždy o víkendech, v úsecích mezi křižovatkami ve všedních dnech. Postupně se položí nový asfalt a vyznačí vodorovné dopravní značení. Dotčené křižovatky budou vždy o víkendech uzavřeny, mezikřižovatkové úseky se opraví za provozu, vždy s uzavřením jednoho pruhu. Pro objízdnou trasu budou o víkendech využity nejbližší komunikace,“ přiblížil náměstek Aleš Tolar.

Kalikova a Radčická

V období od 3. do 14. dubna 2023 se při úplné uzavírce zrekonstruuje silnice III/18050 v ulicích Kalikova a Radčická. Opraví se asfaltové vrstvy, vylomené obruby, upraví se poklopy na technické infrastruktuře a provede vodorovné dopravní značení. Začátek prací bude na úrovni Přemyslovy ulice, konec za mostem přes řeku Mži. Objízdná trasa povede Přemyslovou ulicí ve směru přes Domažlickou na Západní okruh a dále ulicemi Chebská a Zámecká do Radčic. Objízdná trasa při uzavírce Kalikovy ulice je zvolena touto trasou z důvodu, že na uzavírku Kalikovy ulice naváže hned od 17. 4. 2023 uzavírka silnice II/605 Křimická, kdy je objízdná trasa pro nákladní automobily vedena po celou dobu stavby, tj. až do 30. června 2023 právě po novém obchvatu. Původně se obě uzavírky měly překrývat, díky dohodě na sebe navážou.

mapka

Oprava plynovodu na Klatovské a v Zámečnické

Další důležitou akcí bude výměna plynovodního řadu a přípojek na Klatovské třídě a v Zámečnické ulici. Uskuteční se ve dvou etapách. První bude probíhat mezi 3. a 28. dubnem, a to v úseku mezi křižovatkami Klatovská x Havířská a Klatovská x Bolzanova, s překopem Thámovy ulice. „Samotný výkop bude převážně v chodníku, stavební technika bude ale využívat jeden jízdní pruh na Klatovské, tzn. jezdit se bude pouze jedním pruhem,“ doplnil náměstek. Druhá etapa zahrnuje Zámečnickou ulici v úseku Klatovská-Hřímalého. Ulice se uzavře a vyblokují se v ní parkovací místa. Termín je stanoven na 22. května – 28. května 2023.

Řada investic na Slovanech

Zásadní investice čekají v letošní stavební sezoně také druhý plzeňský obvod. Nejvýznamnější z nich bude rekonstrukce tramvajové trati Koterovská, která začne v květnu. Opraven bude úsek Částkova-Habrmannova. V plánu je dále celoplošná oprava Plzenecké ulice, rekonstrukce kanalizace v Rubešově ulici a další. Město Plzeň bude o větších investičních dopravních akcích informovat v předstihu.

Větší stavby s sebou nesou dopravní omezení, město Plzeň proto žádá občany o trpělivost a děkuje jim za pochopení. Zároveň intenzivně koordinuje termíny tak, aby byly co nejnižší dopady do dopravy.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: