Foto: Miroslav Klas

Autobusy MHD linek číslo 42 a 26 budou od 11. prosince jezdit přes celou Lhotu

V neděli 11. prosince 2022 se obyvatelé Lhoty dočkají nových zastávek pro autobusové linky 42 a 26. V části zvané „Na Holdingu“ vznikla zastávka Lhota, která se nově stane konečnou stanicí obou linek. Zastavovat v ní budou i autobusy příměstské integrované dopravy linky číslo 566 Dobřany – Plzeň.

„Autobusy MHD budou ve Lhotě od 11. prosince zastavovat celkem třikrát: ve směru od Valchy na začátku zástavby v zastávce Pod Dubovkou, pak v zastávce Náves Lhota a nově na konečné s názvem Lhota. Obyvatelé okolní zástavby dosud museli docházet na současnou konečnou Náves Lhota až 1,2 kilometru, nyní se jim cesta velmi výrazně zkrátí,“ uvedl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Kromě linky MHD číslo 26 bude na novou zastávku Lhota jezdit v přepravních špičkách pracovních dní i linka číslo 42, která již od září doplňuje obsluhu Valchy. Od linky číslo 26 se liší tím, že zajíždí do nové zastávky Špačková v místní části Nová Valcha, neobsluhuje naopak starou část Valchy. Obě linky MHD vyjíždějí z terminálu Bory v Kaplířově ulici.

Schéma linek ve Lhotě
Schéma linek ve Lhotě od 10. 12. 2022. Zdroj: MMP

Provoz zastávky Lhota bude zahájen k termínu celostátních změn jízdních řádů v neděli 11. prosince 2022. Spolu se zastávkou Špačková na Valše, která byla uvedena do provozu v září letošního roku, a úpravou linek MHD se tak Správa veřejného statku společně s Plzeňskými městskými dopravními podniky a. s. snaží zlepšit dopravní obslužnost okrajových částí desátého městského obvodu Plzeň – Lhota.

ZZdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: