Foto: Lukáš Potůček, Plzeňská filharmonie

Plzeňská filharmonie se zapojí do výročního roku 2018

Plzeňská filharmonie bude součástí uměleckých a kulturních projektů ke 100. výročí vzniku Československa a k připomenutí dalších významných výročí v roce 2018.

27. února 2018 se ve spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a pražským Ústavem pro studium totalitních režimů uskuteční literárně hudební pořad, jehož tématem bude vliv politického převratu v roce 1948 na kulturu, konkrétně na klasickou hudbu. Název pořadu je Tvůrčí ohlédnutí za Únorem 1948 aneb Čelem k masám? a uskuteční se v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni od 19:00. Toto výročí není určeno k oslavám, ale jde o historický milník, který je potřeba zmínit a připomenout. S výše zmíněnými institucemi je naplánován další koncert s názvem Nejen Mnichov 1938. Umělci pro době, vzepření se vůči osudu!, který se uskuteční 26. září 2018 od 19:00 také v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Program připomene vzepětí kultury proti hrozícímu nacistickému nebezpečí nejen v krizovém roce 1938.

Dne 18. října 2018 proběhne další výroční koncert, tentokrát půjde o připomenutí založení republiky a uskuteční se v rámci abonentní koncertní řady. V programu bude znít pod taktovkou Ronalda Zollmana česká hudba. S tímto programem se Plzeňská filharmonie vydá do dalších měst v Plzeňském kraji, např. 19. října se představí ve Kdyni.

Do oslav v roce 2018 se zapojí i festival Smetanovské dny, jehož je Plzeňská filharmonie pořadatelem od roku 2013. Zde kromě oslavné české hudby zazní 22. března pod taktovkou Tomáše Braunera po 18 letech Janáčkova Symfonieta.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: