Bezručova 31. Foto: Plzeňské dvorky

Plzeňské dvorky z výšky, v podzemí i v aplikaci nebo s průvodcem

Plzeňské dvorky 2019 se blíží. V tuto chvíli si zájemci mohou prohlédnout nové fotografie, které byly pořízeny z dronů, díky Správě informačních technologií města Plzně a to jak na webových, tak facebookových stránkách akce.  

Do vzduchu zájemce v sobotu 18. května pořadatelé nevezmou, ale stejně jako v minulém roce, budou moci navštívit podzemí. A to například v budově Národního památkového ústavu v Plzni. Prohlídky se budou konat každou hodinu, je nutné vyzvednout bezplatnou časovou vstupenku a to od 6. května ve vrátnici Národního památkového ústavu ve všední dny od 6:00 do 18:00.

Fanoušci moderních technologií mohou využít i aplikaci Po domech, která nabídne informaci nejen o domech, které jsou v programu Plzeňských dvorků.

Dvorky může každý navštívit individuálně po celý den, vstup zdarma. Ale již nyní zveme všechny zájemce na komentované prohlídky, které se vždy těší velkému zájmu. 

Jsou připraveny 2 okruhy:

Okruh 1 (7 dvorků v centru) a Okruh 2 (6 dvorků  mimo centrum). Cena za jeden okruh je 100,- Kč.

Vstupenky je stále možné  zakoupit v Muzeu strašidel (nám. Republiky 33, hotel Central, 602 245 537) denně od 10:00 do 18:00. Dvorky nejsou zcela bezbariérové a některé nejsou vhodné pro osoby se sníženou mobilitou a kočárky. Doporučujeme návštěvu bez psů, do některých objektů jim nebude umožněn vstup.

Postupně bude vše podstatné zveřejňováno na www.plzenskedvorky.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: