Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Plzeňské farmářské trhy startují. Vyrazit za dobrým jídlem můžete na náměstí každou sobotu dopoledne

Již tuto sobotu (25. března 2023) se letos poprvé sejdou milovníci fajnového jídla na plzeňském náměstí Republiky. Začínají totiž Plzeňské farmářské trhy. Zhruba padesát prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství či uzenářství, nabídne své pochoutky plzeňské veřejnosti.

Plzeňské farmářské trhy budou i v letošním roce pořádány v týdenním intervalu – od 25. března až do 16. prosince každou sobotu (s výjimkou dvou sobot, kdy jsou v místě jejich konání pořádány jiné akce). Svůj domov mají na náměstí Republiky. Začíná se tradičně v 8 a končí ve 12 hodin.

„Plzeňané se mohou těšit každou sobotu na zhruba padesát prodejců skvělého lokálního jídla. Trhy jsou součástí celosvětového hnutí Slow food. Proto umožňujeme prodej jen skutečně kvalitního a originálního jídla. Zhruba sedmdesát procent prodejců pochází z Plzeňského kraje,“ řekl pořadatel trhů ze sdružení envic Tomáš Popp.

Plzeňský kraj a město Plzeň je plné šikovných farmářů, pekařů či uzenářů, kteří každou sobotu nabídnou své produkty zhruba 3000 návštěvníkům. Tradičně se na trzích prodává čerstvé pečivo, uzeniny, zelenina, mléčné výrobky, pivo, víno, ryby čerstvé i uzené a další jídlo špičkové kvality.

Zdroj: Sdržení envic

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: