Foto: TIC Plzeň

Plzeňské infocentrum zve na oslavy Dne turistických informačních center

Více než 150 infocenter sdružených v organizaci A.T.I.C. se příští čtvrtek připojí k oslavám Dne turistických informačních center. Speciálním programem se do akce zapojí také plzeňské turistické informační centrum, které je na náměstí Republiky vedle radnice pro návštěvníky otevřeno 362 dnů v roce.

Den turistických informačních center symbolicky připadl na 24. října. Na stejný den již v roce 1972 OSN stanovila Světový den pro rozvoj informací. Infocentrum provozované městskou organizací Plzeň – TURISMUS se akci rozhodlo využít nejen k tomu pozvat své klienty na malou oslavu, ale zároveň jim představit svoji činnost. Jeho hlavní náplní je samozřejmě poskytování informací turistům, prodej suvenýrů a poskytování průvodcovských služeb. Svým klientům také zprostředkovává ubytování.

Fest Čistá Plzeň 2019 zve veřejnost a rodiny s dětmi na den plný zábavy a poučení

 Řídíme se tím, že by od nás neměl nikdo odcházet s odpovědí „nevím“. Nicméně je třeba říct, že ne všechny dotazy našich klientů souvisí s turistickou nabídkou či službami. Za dobu provozu infocentra jsme se setkali s řadou až kuriózních dotazů, jako například kde se dají opravit kamna, zda máme v prodeji portrét prezidenta nebo kolik mají rozchod tramvajové koleje. I proto jsme se rozhodli připojit ke Dni turistických informačních center a ukázat veřejnosti, co práce za pultem obnáší. Ti odvážnější si to budou moci i vyzkoušet,“ vysvětluje vedoucí Turistického informačního centra Dalibor Linda.

A jaká bude oslava? Po celý den dostanou všichni zákazníci k nákupu malý dárek. Speciální program je připraven také pro děti. Malí návštěvníci si budou moci vyplnit soutěžní kvíz, všechny luštitele samozřejmě nemine odměna. Turistické informační centrum organizuje také komentované prohlídky, a tak v rámci oslavy připravilo pro své klienty netradiční zážitek – prohlídku města s názvem O Plzni vážně a nevážně. Průvodce v kostýmu zájemce provede historickým centrem a ukáže jim Plzeň z trochu jiného úhlu pohledu. Prohlídka začíná v 16 hodin. Vstupenky v ceně 50 korun je nyní možné zakoupit v infocentru nebo prostřednictvím Plzeňské vstupenky.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: