Paddleboard. Foto: Unsplash

Nejlepší místa na výlet pro milovníky vodních sportů

S prvními teplými dny se blíží i doba, kdy budou moci milovníci vodních sportů vyrazit za svojí oblíbenou zábavou. Právě nyní nastává čas pro oprášení vybavení a jeho případných oprav. Pokud se chystáte letos poprvé vyzkoušet kajak, paddleboard nebo kitesurf, přinášíme vám výběr těch nejlepších míst na Plzeňsku, kde si tyto aktivity náležitě užijete.

Kitesurfing, wakesurfing a windsurfing

Nejznámější a také největší rekreační vodní plochou na Plzeňsku jsou Hracholusky. Právě tato přehrada na Mži je vůbec jediným vhodným místem v kraji pro kitesurfing. Odvážlivci ale mohou vyzkoušet i windsurfing nebo wakesurfing. Jako výchozí bod lze zvolit třeba pláž Radost, Butov, Rájov nebo pláž u hráze. Milovníci adrenalinu mohou vyrazit na Pňovanský most a vyzkoušet bungee jumping.

Další možností, kde lze v blízkosti Plzeňského kraje provozovat kitesufring nebo wakesurfing, je vodní nádrž Orlík. Tuto možnost ocení zejména obyvatelé Klatovska a části jižního Plzeňska, kteří to na Vltavu mají blíže než na Hracholusky.

Paddleboard či kajak

Bezesporu nejpopulárnější vodní aktivitou současnosti je paddleboarding. Pro jeho příznivce se v Plzeňském kraji naskýtá řada možností. Kromě výše zmíněných Hracholusek je ideální vodní plochou Velký Bolevecký rybník, ale i další koupací plochy celé Bolevecké rybniční soustavy – Kamenný, Senecký či Šídlovský rybník. Zde se také otevírá prostor pro nafukovací kajaky, které využijí zejména rodiny s dětmi.

Další pěkné místo v Plzni vhodné pro paddleboard nebo kajak je Košutecké jezírko. Za hranicemi města je pak několik příjemných přírodních koupališť jako například lom Starý Klíčov u Mrákova, lom v Hradci u Stoda nebo zatopený lom Hradišťský vrch u Konstantinových Lázní. Oblíbený je také rybník Babylon na Domažlicku či rybník Bušek u Velhartic.

Chcete-li si letošní léto užít aktivně u vody, máme pro vás tip. Specializovaný obchod Neonmars je místem, jak se lze jednoduše připravit na sezónu. Koupit nebo půjčit vybavení na neonmars.cz není žádný problém. A díky naším tipům na místa vhodná pro vodní sporty hned víte, kam vyrazit.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: