Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Plzeňský kraj má druhý nejmenší počet nehod v ČR! Za jakých okolností k nim docházelo nejčastěji?

Plzeňsko si hlediska nehodovosti vede velmi dobře. Alespoň to ukazují data, která pravidelně vydává dopravní Policie České republiky. Z hlediska počtu nehod jsme v rámci všech krajů na předposledním místě – s výjimkou Karlovarského kraje jich na Plzeňsku bylo nejméně.

Nejedná se však o žádnou převratnou novinku. Plzeňský kraj si takové výsledky drží dlouhodobě, nicméně oproti loňsku čísla ještě nepatrně klesla, stejně jako v ostatních koutech republiky.

V rámci letošního roku bylo zhruba o tři stovky méně nehod což se může zdát jako nepatrný rozdíl, ale i tak se jedná o pokrok hodný pozornosti. Rozhodně však nelze popřít, že je stále co zlepšovat.

Jak toho ale docílit? Začít můžete tím, že se vyhnete nejčastějším chybám, které dopravní nehody způsobují.

Nepozornost i vysoká rychlost

Asi vás nepřekvapí, že jednou z hlavních příčin vzniku havárií je nepozornost. Únava či spěch dovedou naše smysly řádně utlumit, a to se pak promítá i do stylu řízení. Když do toho pak ještě zazvoní telefon a vy na pár sekund odtrhnete pohled od vozovky, může se to stát osudným.

Ruku v ruce s nepozorností jde také příliš vysoká rychlost, kvůli které řidiči nestíhají zabrzdit v nenadálých situacích. Také se často stává, že jim ostatní účastníci provozu nedají přednost, jelikož neodhadnou, za jak dlouho se ke křižovatce přiblíží.

Vysoká rychlost představuje problém zejména tehdy, když je vozovka v horším technickém stavu – kvůli výmolům, náledí nebo velkým kalužím. Zde může i 10 km/h udělat velký rozdíl, proto se vyplatí opravdová obezřetnost.

Být připraven se vyplatí

Jestliže se připletete k dopravní nehodě, škody vám proplatí pojišťovna viníka v rámci jeho povinného ručení. Co ale dělat, když je viník neznámý, nebo jste se do této pozice dostali vy sami?

V takovém případě vám pomůže havarijní pojištění. S jeho pomocí můžete vyzrát na celou řadu nepříjemných situací a mít tak jistotu, že v případě havárie nebudete muset shánět hromadu peněz na opravy a být dlouhou dobu bez auta.

Pokud navíc nechcete platit zbytečně příliš, vyplatí se vám srovnání jednotlivých nabídek. S ním vám pomůže kalkulačka havarijního pojištění, díky které získáte přehled o možnostech přímo pro vás a vaše auto. Poškození vašeho auta se tedy nebudete muset obávat.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: