Radnice v Plzni. Foto: Plzenoviny.cz

Plzeňský magistrát obnovuje od pondělí 20. dubna úřední hodiny za přísných hygienických pravidel

Od pondělí 20. dubna 2020 obnovují orgány veřejné moci České republiky svoje činnosti v původním rozsahu úředních hodin, a to za současného dodržování zvýšených hygienických pravidel stanovených vládou. Úřední hodiny Magistrátu města Plzně se od pondělí vrátí do režimu před vyhlášením nouzového stavu v České republice tak, aby veřejnost mohla využít služeb úřadu k zajištění úředních záležitostí. Stále platí, že občané by v této době měli zvážit důvod jejich návštěvy a pokud je to možné, preferovat e-mailový, telefonický nebo písemný kontakt. K osobní návštěvě Magistrát doporučuje občanům se objednat. Omezené úřední hodiny platily na plzeňském magistrátu od 16. března 2020 do 17. dubna 2020.

„Od pondělí 20. dubna 2020 obnovujeme běžné úřední hodiny pro veřejnost, kdy však budou dodržována přísná hygienická pravidla nastavená mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Žádáme občany, aby i nadále preferovali písemný, telefonický či elektronický kontakt před osobním kontaktem ve všech případech, kdy je to možné. Pokud klient potřebuje vyřídit své záležitosti osobně, je vhodné se předem objednat na konkrétní termín přes náš rezervační systém Úřad bez čekání, abychom předešli koncentraci osob v čekacích halách nebo na chodbách. Objednat se lze i po předchozí telefonické či e-mailové domluvě se zaměstnancem daného pracoviště.“ vysvětlil ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně Petr Triner.

Kdo všechno nasadil v Plzeňském kraji roušku?

V budovách plzeňského magistrátu jsou u vchodů instalovány stojany s bezkontaktním dávkováním dezinfekce a informace o nezbytnosti dezinfekce rukou při vstupu do budovy. Magistrát města Plzně přijal další bezpečnostní opatření. Společné prostory a čekací haly jsou po skončení provozní doby dezinfikovány germicidními lampami. Na přepážkách jsou nainstalovány bariéry mezi úředníkem a klientem. Do budov úřadů není možné vstoupit bez ochranných prostředků dýchacích cest, jako jsou roušky, respirátory, ústenky šály a podobně. „Pravidelně budeme dezinfikovat i exponované plochy, kliky, tlačítka výtahů, zábradlí a další místa,“ doplnil ředitel Petr Triner.

Magistrát města Plzně též zajišťuje střídání skupin úředníků, kteří se vzájemně nepotkávají, aby byla zajištěna co největší vzájemná zastupitelnost jednotlivých zaměstnanců při činnosti jednotlivých agend. Pro úředníky na přepážkách úřad zajišťuje ochranné a dezinfekční prostředky.  Zaměstnancům Magistrátu města Plzně je umožněno pracovat z domova, pokud jim to jejich zařazení dovoluje. Na minimum se omezují osobní kontakty zaměstnanců s veřejností i mezi sebou.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: