Foto: MMP

Podívejte se, jak pokračuje rekonstrukce Prokopávky

Rozsáhlá rekonstrukce a revitalizace plzeňského městského sportovního areálu Prokopávka, která začala v září 2019, významně pokročila. V areálu je vybudována potřebná technická infrastruktura; ubytovací zařízení, sportovní hala a malá tělocvična jsou téměř hotové. Pracuje se na dokončení jejich interiérů a vybavení, dodělávají se podlahové krytiny, obklady, dlažby, dokončují se vnitřní omítky a malby.

„Dokončeno je také fotbalové hřiště s umělým travním kobercem a hrací plochou 70 x 105 metrů i čtyři metry široká a 302 metrů dlouhá in-linová dráha. Podle smlouvy by měla být tato první etapa rozsáhlé přestavby sportovního areálu hotová na jaře 2021,“ uvedl Roman Zarzycký, první náměstek primátora, do jehož gesce patří oblast sportu.       

Stavba zahrnuje rekonstrukci tří navzájem propojených budov ubytovny a tělocviční haly a nástavbu dvou podlaží s plochou střechou. Vzniká zde moderní restaurace, recepce i pokoje ubytovacího zařízení, kanceláře, šatny, prostory pro wellness, sklady, společenská místnost, nová malá tělocvična. Počítá se s parkovištěm pro zhruba 60 automobilů, tato plocha však dosud slouží jako staveniště. Zhotovitelem stavby je Metrostav a. s.

V Plzni začíná kompletní přestavba sportovního areálu Prokopávka

„Pro výstavbu první etapy se počítalo se 183 miliony korun bez DPH. V průběhu stavebních prací se zjistilo, že původní nosné konstrukce sportovní haly jsou v nevyhovujícím stavu a je potřeba je nahradit novými železobetonovými nosnými prvky. Tyto práce si vyžádaly navíc 20 milionů korun,“ doplnila Karolina Fric z Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně, jenž má stavbu na starosti.      

Provozovatelem sportovního areálu Prokopávka je od roku 2016 TJ Lokomotiva Plzeň. Po rekonstrukci bude areál poskytovat komplexní nabídku sportovního využití pro občany města Plzně a sportovní organizace. Provozovatel věří, že si sem najdou cestu i jednotlivé sportovní svazy České republiky pro pořádání soustředění a reprezentačních srazů.

Počítá se i s druhou etapou přestavby za zhruba 85 milionů korun. Ta zahrnuje výstavbu nové dvoupodlažní budovy letní restaurace, víceúčelového hřiště s umělým polyuretanovým povrchem o rozměru 45 x 25 metrů, nového víceúčelového hřiště obsahující čtyři hrací plochy s pískovým povrchem pro beach volejbal včetně nafukovací haly, dětského hřiště, včetně vybavení herními prvky, dvou antukových kurtů pro tenis a hřiště pro nohejbal, pískového hřiště pro plážovou kopanou, dřevěné vyhlídkové věže. Dále budou provedeny dokončovací sadové úpravy a dobudovány nové zpevněné plochy pro pěší kolem hřišť. Tato etapa není zatím finančně kryta rozpočtem města.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: