Foto: TV Nova

Hasičárna v Srní se zaplnila místními i přespolními, aby s oblíbenými herci mohli sledovat epizodu seriálu Policie Modrava

Poslední řada jednoho z nejúspěšnějších českých seriálů, Policie Modrava, se přehoupla do druhé poloviny. Režisér Jaroslav Soukup se svými hereckými kolegy proto uvedl čtvrtý díl Posel ze světa mrtvých přímo v místech, kde seriál vznikal – v hasičárně v Srní.

Jako poděkování pro ty, kteří s ním deset let díky natáčení žili. Fanoušci zaplnili sál do posledního místa. A seriálu se daří i u diváků u televizních obrazovek. Případ vraždy ze svébytného prostředí Šumavy si včera nenechalo ujít 35,01 % diváků v CS 15-54 u TV. V širší cílové skupině 4+ nedělní díl sledovalo 1 749 000 diváků a stal se nejsledovanějším pořadem všech tuzemských televizí nejen celého minulého týdne, ale i rozběhnuté podzimní sezony.

Policie Modrava - promítání
Foto: TV Nova

Srní, místní hasičská zbrojnice, okolí je zahaleno mlhou, občas se spustí déšť – typická podzimní Šumava. Před hasičárnou se už s hodinovým předstihem začínají shromažďovat místní i přespolní. „Čekal, jsem, že dorazí jen hrstka místních, ale sjeli se sem obyvatelé i z okolních vesnic. Jsem za to strašně moc rád, i za to, že TV Nova něco podobného uspořádala,“ řekl dojatě režisér Jaroslav Soukup a starosta Srní Václav Veselý jej doplnil: „Když se objevila informace, že tvůrci Policie Modrava přijedou do Srní, volali mi lidé až z Karviné nebo Ostravy, že by rádi přijeli. Na to opravdu nejsme zvyklí. Když jsem do Srní přišel v roce 1985, tak od ledna do března tu v sále bylo devět bálů. Teď tu s bídou hasiči udělají jeden za rok a většina příchozích jsou rekreanti. Proto jsem rád, že tu televize Nova uspořádala promítání a lidí se sešlo opravdu hodně.“

Začalo to jako malé sousedské sledování seriálu. Nakonec se ale hasičárna až do posledního místa, nejen na sezení, zaplnila ihned po otevření. Na promítání kromě režiséra dorazili i herci Jana Boušková, Zdeněk Mahdal nebo představitel klíčové epizodní role automechanika Milan Enčev. Šumavané tak měli možnost se se svými oblíbenými hrdiny nejen vyfotit, ale i pohovořit o zážitcích a zajímavostech z natáčení. Ptali se samozřejmě, jestli jde o opravdu poslední řadu. „Se seriálem jsem se definitivně rozloučil. Šumava mě ale stále láká, rád bych jí ještě věnoval například televizní film, ale uvidíme, jestli přijde námět, který mě nadchne a který by mohl bavit diváky třeba podobně jako Policie Modrava,“ přislíbil režisér Soukup.

Zdroj: TV Nova


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: