Pomozte Čiperkům frčet dál 

Dětská hudební skupina Čiperkové je zasažena současnou krizí stejně jako všichni ostatní. Navzdory nemožnosti vystupovat veřejně se Čiperkové trvale snaží vnášet do životů dětí i jejich rodin radost a optimismus alespoň prostřednictvím internetu, přicházejí s novými nápady a připravují nové projekty.

Čiperkové – Frčíme dál

Jeden projekt ale Čiperky zaměstnává právě teď: Mají v plánu vydat pohádkový zpěvník pod názvem Čiperkové – Frčíme dál. Půjde o dobrodružnou knížku plnou pohádkových příběhů, která pobaví malé i velké čtenáře. Děti v ní hravou formou poznají i nějaké to poučení, že nemají lhát nebo moc mlsat, naučí se nebát se zubaře a strašidel, knížka jim pomůže rozpoznávat barvičky nebo písmenka.

Čiperkové jsou nadšení zpěváci a neochudí vás o to samozřejmě ani v plánovaném zpěvníku. Ten bude, kromě osmi veselých pohádek, obsahovat také dvacet čiperkovských písniček i s notami. Vedle nich navíc v knížce najdete spoustu fotek z akcí dětské kapely, a to všechno doplní překrásné ilustrace Lenky Petráčkové. Za sepsáním, nafocením a skladbami stojí zakladatelé a nezbytní podporovatelé týmu Čiperků, Simona Votyová, Alice Koniakovská a Jiří Vopava.

Jaký je účel kampaně?

Čiperkové by chtěli zamýšleným zpěvníkem udělat radost dětem (a třeba i jejich rodičům, babičkám nebo dědům) k příležitosti prvního června, tedy ke Dni dětí. To by ale znamenalo knížku vydat do té doby. Jako všichni ostatní, ani autoři se v současnosti nenacházejí v jednoduché ekonomické situaci, a přes veškerou snahu nakonec zjistili, že se vydání knihy bez cizího přispění neobejde. Rozhodli se proto svůj projekt prezentovat prostřednictvím kampaně na platformě Hithit a poprosit o podporu od každého, kdo by jim s tímto krásným projektem chtěl pomoci. Čiperkové vítají každý finanční dar. Odměnou nabízejí různé zajímavé bonusy, a co víc, pro každého dárce zaručený dobrý pocit, že si i v této době děti užijí nějakou legraci.

Kdo jsou Čiperkové?

Zakladatelky Čiperků přišly s myšlenkou vytvořit „něco opravdu pro děti“ už v roce 2002. Díky spoustě nápadů, nadšení a lásce k dětem se projekt od té doby vyvíjel, a v únoru letošního roku jejich divadelní dětská kapela oslavila už sedmé narozeniny. Skupina dosahuje velkých úspěchů u dětí, obrovského zájmu ze strany veřejnosti, vyprodané akce, a v současnosti extrémní sledovanost internetových videí. Zdá se, že sen o tom vytvořit něco opravdu pro děti a s dětmi se splnil. Držme palce, ať jsou čiperní i nadále.

 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: