Foto: Life of Emma, CC BY-SA 4.0, Wikimedia

Primátor Plzně chce znát stanovisko armády ohledně zvažované Gigafactory v Líních

Primátor města Plzně Roman Zarzycký zaslal otevřený dopis předsedovi vlády České republiky Petru Fialovi. Primátor nesouhlasí s tím, jak vláda komunikuje ve věci zvažovaného projektu Gigafaktory v Líních u Plzně.

„Obrátil jsem se otevřeným dopisem na premiéra Petra Fialu, abych vyjádřil nesouhlas s tím, jak dosud Vláda ČR přistupuje k městu Plzni ve věci Gigafactory. Vyzval jsem pana premiéra, aby komunikaci v tomto směru přehodnotil a vnímal nás jako rovnocenného partnera. Jsem přesvědčen, že ve chvíli, kdy už v médiích kolují informace o obsahu stanoviska Armády ČR k potřebnosti letiště Líně, by se vláda měla k věci postavit čelem, a stanovisko armády zveřejnit a odůvodnit, pokud rozhodla v rozporu s ním. Zároveň nerozumím tomu, proč dosud vláda neiniciovala jednání o dodávkách vody pro projekt z Vodárny Plzeň, které se pro stavbu Gigafactory ukazují jako zcela zásadní. Stojíme za našimi občany,” říká primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Prostor současného letiště v Líních u Plzně je zvažován jako jedna z variant, kde by byla postavena takzvaná Gigafactory pro výrobu baterií do elektromobilů koncernu Volkswagen Group. Vůči plánu Vlády ČR se postavili starostové a občané okolních obcí a s postupem nesouhlasí ani vedení Plzeňského kraje.

Otevřený dopis primátora města Plzně Romana_Zarzyckého premiérovi Petru Fialovi

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner