Foto: Díky dětem

Projekt Díky dětem má dikobrazí miminko

Sváteční středa 8. 5. patřila v Zoologické a botanické zahradě mimo jiné také podpoře projektu Díky dětem. Od 11:00 do 16:00 hodin se děti bavily s Přáteli Koinonie, kteří připravili pro děti zábavné tvoření a divadlo.

„Jsme velice rádi, že jsme se této akce mohli zúčastnit, a že nám počasí opravdu přálo, a tak mohlo dorazit spousta dětí, maminek i tatínků. Ze ZOO jsme se vrátili spokojení, plní radosti z usměvavých tváří dětí, které se s obrovským nadšením zapojovaly do tahání řepy a dokonce se vydaly se zvířaty i do vesmíru. Překvapilo nás, jak velké množství z nich si chtělo vyrobit masku lva, opice, tučňáka a taky žirafy. Pro náš tým ze spolku Přátelé Koinonie, převlečený za různá zvířata 🙂 to byl opravdu úžasný den!“ nešetřila superlativy tato skvělá parta.

Společně s dospěláky se děti dozvěděly také o projektu Díky dětem, který je založen na myšlence pomoci dětí dětem, a mohli společně přispět do kasičky.

Vrcholem byl pochod za mládětem, které bylo do poslední chvíle obestřeno tajemstvím. Více než stohlavý průvod nakonec došel k výběhu dikobraza srstnatonosého. Právě jeho mládě, které ale zůstalo ukryté v doupěti, nakonec všichni společně pojmenovali jako Bodlinka. „Chvilku jsme společně vymýšleli jméno, a protože se ještě neví, zda se jedná o samičku nebo samečka, vítězem je nakonec Bodlinka, to se nám zdálo dobré pro holku i kluka. Dikobrazi jsou neuvěřitelně roztomilí, jsem ráda, že Díky dětem mohlo být u toho,“ směje se Alena Kozáková z Díky dětem. „Celý den byla nálada u našich stanovišť skvělá, všichni se dobře bavili a věřím, že je také oslovila myšlenka celého projektu,“ dodává.

Akce Zoo dětem přinesla na podporu Díky dětem 3.451,- Kč


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: