Kouzlo Vánoc 2019. Foto: I. Váchová

Projekt Díky dětem pomáhal i letos. Mezi děti poputuje čtvrt milionu

Vánoce mají nepochybně své kouzlo a Plzeň má své Kouzlo Vánoc, které se již posedmé uskutečnilo v režii Talentového centra Storm ballet v pondělí 16. prosince v plzeňském Parkhotelu. A stalo se již tradicí, že právě během tohoto galavečera je zveřejněna částka, která poputuje na pomoc dětem, které jsou zdravotně či sociálně znevýhodněné. Jedná se o výtěžek celoroční sbírky projektu Díky dětem, který vzešel z myšlenky Kouzla Vánoc, a která je založena na pomoci dětí dětem.

V roce 2019 se uskutečnila celá řada akcí, jejichž výtěžek byl věnován právě Díky dětem. Koncerty, sportovní utkání, prodejní bazárky…

A tak se může Díky dětem pro rok 2019 pochlubit částkou 250.000,- Kč. Ty poputují k handicapovanému sportovci Jakubovi na nákup PC pro práci ve škole, k Sabině z Dětského domova Domino na nákup naslouchadel, na nákup terapeutických pomůcek pro Motýl, z.ú. a nákup muzikoterapeutických pomůcek pro ProCit, z.s. Největší částka pak na speciální přístroj pro výuku dětí v ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči Plzeň – MagicBox.

Za dva roky, kdy projekt v Plzni běží, oslovil řadu mladých lidí a tak se mnozí zapojují opakovaně. Církevní gymnázium Plzeň, Základní umělecká škola Chválenická, sbory Jéčko a J-Voices Jaro Smejkala, SVČ Radovánek, Talentové centrum Storm ballet, ZŠ Bolevecká a další. A právě posledně jmenovaná škola, která přispěla již v červnu výtěžkem ze svého představení Noemova archa, symbolicky načala sbírku 2020. Z jejich vánočního bazárku, který navštívil i primátor města Martin Baxa, putuje na sbírkové konto krásných 6.115,- Kč. V průběhu roku ale přispívají i drobní dárci, někteří i pravidelně.

Vše o projektu Díky dětem, včetně odkazu na transparentní účet 2801316725/2010 naleznete na www.dikydetem.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: