Foto: Plzeňský kraj

Projekt Kraje pro bezpečný internet zná své vítěze

Vyhlášení vítězů a předání cen úspěšným řešitelům soutěžního kvízu a vítězným školám s nejvyšší účastí jejich žáků v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet se uskutečnilo v sále zastupitelstva na krajském úřadě v Plzni. Ceny předávali náměstek hejtmana Ivo Grüner a za společnost Microsoft Václav Koudele. Společnost Microsoft dodala pro vítěze věcné ceny, Plzeňský kraj věnoval finanční odměny zúčastněným školám a vítězům nadstavbového Kvízu PLUS.

Již pátý ročník projektu Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit úzce spolupracuje s Policií ČR a sdružením CZ.NIC. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. celkem se v celé ČR zúčastnilo 25 000 žáků, přičemž jich nejvíce bylo právě v Plzeňském kraji, a to 3 101.

 Svět internetu skrývá mnohá nebezpečí a právě touto cestou je nejlepší žáky a studenty informovat, jaká úskalí na ně mohou v kybersvětě čekat. Také znalost internetového prostředí je pro další život zcela zásadní. Jsem velmi rád, že se každoročně v Plzeňském kraji účastní tohoto projektu několik tisíc žáků a touto cestou bych rád poděkoval i jejich rodičům a pedagogům, kteří je motivují k přípravě do života. Života, který svět internetu zásadně ovlivňuje,“ uvedl náměstek hejtmana Ivo Grüner. 

Na krajském úřadě si hodnotné ceny společnosti Microsoft spolu s šeky na nákup zboží v hodnotě 25 tisíc korun převzalo celkem 8 žáků. Dále pak zástupci tří základních a jedné střední školy si převzali každý šek na 20 tisíc korun, které věnoval Plzeňský kraj.

vítěz
Vítěz Jan Pittner. Foto: Plzeňský kraj
Finalisté Kvíz PLUS, podle dosažených časů vyřešení kvízu

1. Jan Pittner, Gymnázium J. Š. Baara, Domažlice
2. Klára Vojtová, Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň
3. Michal Dzuro, Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň
4. Barbora Pivoňková, Gymnázium J. Š. Baara, Domažlice
5. Patrik Drbal, gymnázium, Sušice

On-line kvíz, vylosovaní

1. Jakub Krbec, ZŠ a MŠ Všeruby
2. Ondřej Halama, Hotelová škola, Plzeň
3. Klára Krejčová, Hotelová škola, Plzeň

Vítězné školy dle kategorií

Do 100 žáků: ZŠ a MŠ Žichlice
Od 101 do 299 žáků: ZŠ Blatnice
Od 300 žáků: ZŠ Hornická Tachov
Střední školy: Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň

O projektu Kraj pro bezpečný internet

Jedná se o projekt Asociace krajů České republiky, do kterého je zapojeno 12 krajů. Záštitu nad ním převzalo Národní centrum kybernetické bezpečnosti a jeho partnery jsou například společnosti Microsoft a Gordic. Finančně byl zajištěn jednak z příspěvků krajů a dále z dotačního programu Ministerstva vnitra České republiky. Věcné dary pro vítěze dodala společnost Microsoft s.r.o. a také společnost Gordic s. r. o.

Projekt využíval v minulých letech vytvořené e-learningové lekce pro žáky, učitele, sociální pracovníky, rodiče a dospělé, zaměstnance a příslušníky Policie ČR, které byly rozšířeny o další témata. V roce 2016 byla nově vytvořena sada deseti videospotů pro seniory. Veškeré informace o projektu jsou dostupné na webových stránkách www.kpbi.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: