Průvod Vendelín 2019. Foto: I. Štěrbová, DJKT

Průvod Vendelín vyjde do plzeňských ulici po vynucené dvouleté pauze

Tradiční průvod Vendelín, který symbolicky otevírá novou divadelní sezónu v Plzni a Plzeňském kraji, se vrací po dvouleté „covidové“ pauze. Pořádající Divadlo J. K. Tyla zve všechny kulturní příznivce, aby se v úterý 6. září k průvodu připojili.

Průvod vyjde stejně jako v minulých letech v 16 hodin z Mlýnské strouhy a přes sadový okruh dojde k Velkému divadlu. Zde bude od 16:30 připraven hodinový program v podání všech uměleckých souborů DJKT a malá divadelní stezka s úkoly pro děti, které si za jejich splnění odnesou malé dárky.

„Srdečně zvu všechny milovníky divadla, umění a kultury vůbec, aby společně s námi přivítali novou divadelní sezónu. Kdo bude chtít, může přijít v kostýmu a vnést tak do Průvodu Vendelín víc barev, radosti a energie,“ vybízí k účasti ředitel divadla Martin Otava. „Program u Velkého divadla nabídne ukázky z připravovaných premiér, například z muzikálu Kozí válka, i nejoblíbenějších titulů, jako je Netopýr či Prodaná nevěsta,“ doplňuje.

První ročník průvodu se uskutečnil v roce 2014 a jméno získal po významné osobnosti plzeňské kultury – Vendelínu Budilovi, který v roce 1902 stál u otevření Velkého divadla a jako jeho ředitel zde působil deset let. Proto účastníci s sebou nesou v čele průvodu trojrozměrnou podobiznu Vendelína Budila stylizovanou podle jeho nejslavnější role – Krále Leara, kterou Budil jako herec nastudoval celkem třikrát. V čele průvodu letos jako Vendelín Budil vystoupí herec Josef Nechutný, který tak přebírá štafetu po bývalém kolegovi Janu Holíkovi.

Zdroj: DJKT

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: