Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Psí den v Borském parku

Už podesáté se sejdou psi a jejich páníčci v Borském parku, aby si užili všechno, co mají rádi. V sobotu 18. září 2021 od 14:00 hodin tady pořádá městský obvod Plzeň 3 Psí den pro všechny milovníky psů a jejich domácí mazlíčky.

Psí den je největší událostí svého druhu v Plzeňském kraji. Městský obvod Plzeň 3 ji pro veřejnost připravuje už od roku 2011 a letošní ročník bude opět nabitý novinkami z psího světa. „Návštěvníci se mohou těšit na otevřená sportoviště s možností vyzkoušet si různé psí disciplíny, chybět nebude bohatá nabídka chovatelský potřeb a služeb, kde si nakoupí od obojků až po pamlsky. Osobně se velmi těším na soutěž o Nej psa,“ říká starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka.

Součástí programu bude například veterinární poradna nebo rozhovory s pejskaři. Jeden blok je věnován pejskům z útulku, o kterých mimo jiné pohovoří první místostarosta Petr Baloun: „Sám mám doma dva pejsky z útulku a jsem velmi rád, že i téma opuštěných psů je součástí programu. Moc bych si přál, aby každý pes měl štěstí na svého páníčka, protože pes je jediné zvíře, které Vás miluje víc než sebe.“

Na co se mohou psí mazlíčci těšit?

Třeba na wall climbing pod patronací Bull Sport Blovice. Jedná se o skokové disciplíny, jako šplh po stěně, na které je zavěšený pešek, nebo high jump (skok do výšky). Sport je vhodný pro všechny rasy v dobré kondici.

Věděli jste, že existuje běžecký pás pro psy?

To je treadmill. Jakkoli můžete být ze začátku k tomuto sportu skeptičtí, vězte, že si ho váš pes zamiluje. Skvělá tréninková pomůcka i v poslední době oblíbená soutěžní disciplína. Na Psím dni vám pás propůjčí Cabs Plzeň.

Nejlepší přítel člověka v nejmenším provedení aneb Něco málo o čivavách

Něco pro sprintery

Pokud máte doma spíše sprintera a milovníka všech možných pohyblivých hraček, střapců a míčků, určitě si vyzkoušejte coursing pod dohledem spolku Cabs Plzeň. Pes běží v ohraničeném prostoru za návnadou.

Dog Puller je mladý sport, při kterém se využívají dva fialové kruhy. Disciplínu running i jumping předvede mistryně světa i ČR Markéta Psohlavcová. Ráda také zodpoví dotazy, jak s tímto sportem začít či jak správně trénovat.

Canicross neboli běh se psem

Popovídat si budete moci o canicrossu, scooteringu i Bikejöringu se zkušenou závodnicí a trenérkou Pájou Hrníčkovou. Budou i ukázky vybavení nebo workshop.

Jaká je neoblíbenější hračka vašeho psa?

To zjistíte v psí herně, kterou přivezou specialisté na psí hlavolamy z firmy Manahu. Vyzkoušejte si je, zkonzultujte, jaký je pro vašeho psa ten nejvhodnější a zabavte mu místo nohou taky hlavu.

Tombola o pobyt v hotelu

Celou akci uzavře tombola, ve které bude možné kromě hodnotných dárků od účastnících se prodejců vyhrát atraktivní poukazy. Jedním z nich je poukaz na ubytování v hotelu Rehavital v Jizerských horách, druhým pak poukaz na ubytování v Penzionu Na Celnici v jižních Čechách.

Program akce:
14.00 ZAHÁJENÍ
14.15 DOG PULLER JUMPING (ukázka sportovní disciplíny s mistryní ČR M. Psohlavcovou)
14.30 CESTOVÁNÍ SE PSEM 1. část (rozhovor s cestovatelkou Luckou „Holka s budget listem“)
14.45 PRÁCE ASISTENČNÍCH PSŮ (ukázka sdružení Pomocné tlapky)
15.00 HLAVOLAMY A HRAČKY PRO PSY (rozhovor s odbornicí P. Manychovou)
15.15 JAK ZAČÍT SPORTOVAT (rozhovor s trenérkou a závodnicí canicrossu P. Hrníčkovou)
15.30 POMÁHÁME OPUŠTĚNÝM A NECHTĚNÝM (rozhovor se zástupci projektu Packa pro útulkáče a sdružení Šarpej v nouzi)
15.45 CESTOVÁNÍ SE PSEM 2. část (rozhovor s cestovatelkou Luckou „Holka s budget listem“)

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: