Foto: Plzeňský kraj

Putovní výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2018 startuje v Plané

Nejlepší stavby Plzeňského kraje za rok 2018 představí výstava, která je tradičně spojená s krajskou soutěží Stavba roku a začíná v Plané. Ve vestibulu zdejší radnice budou na fotografiích k vidění všechna díla, která se klání zúčastnila, včetně těch oceněných. Titul Stavba roku Plzeňského kraje si letos odnesla tři z nich. Město Planá po loňském úspěchu v soutěži, jímž byl titul pro KINONEKINO a Cena poroty pro smuteční síň, letos získalo Cenu hejtmana Plzeňského kraje za rekonstrukci náměstí Svobody.

Jaké stavby se přihlásily do soutěže o titul Stavba roku Plzeňského kraje 2018 a které z nich byly oceněny, ukáže putovní výstava na šesti zastávkách. První z nich je město Planá. Expozice tu bude umístěna ve vestibulu historické radnice na náměstí Svobody. To je čerstvým držitelem Ceny hejtmana Plzeňského kraje za zdařilou rekonstrukci, která podle odborné poroty dokázala skloubit kvality historického prostředí s aktuálními potřebami moderního města.

Autorem architektonického návrhu a projektu byl Atelier Soukup Opl Švehla s.r.o. a investorem město Planá. Jeho starostka Martina Němečková přiblížila průběh rekonstrukce: „Již v roce 2014 byla opravena hlavní komunikace procházející náměstím. Věděli jsme, že pod asfaltem se nachází původní kamenná dlažba, a tak byly zbytky asfaltového povrchu odfrézovány, kostky vyjmuty, očištěny a znovu použity. Mezitím Ateliér Soukup dokončoval projekt celého náměstí. Rekonstrukce dle tohoto projektu proběhla na etapy za plného provozu v letech 2017 a 2018. Po loňských dvou oceněních KINANEKINA a smuteční síně nám letos přibylo třetí ocenění za náměstí. Stále si myslím, že když dáte důvěru profesionálům – architektům, vždy se to vyplatí.“ Všech 32 staveb, které se letos o ceny v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje ucházely, tu uvidí návštěvníci na fotografiích až do 18. srpna 2019. Poté se výstava přesune do Stříbra.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: