Foto: MP Plzeň

Na nákladní automobily, které bez povolení projíždějí Radobyčicemi, se zaměřily hlídky městské policie

Na dodržování zákazu vjezdu nákladních automobilů s hmotností nad 7,5 tuny do městské části Radobyčice se zaměřila dopravně bezpečnostní akce, kterou uspořádala ve čtvrtek 19. ledna Městská policie Plzeň v součinnosti s policisty Dopravního inspektorátu Plzeň. Podnětem k realizaci akce byly stížnosti občanů.

„Kontrolní akce proběhla na základě podnětu místních obyvatel, kteří na průjezd těžkých aut upozorňují a padl i na zastupitelstvu městského obvodu Plzeň 3,“ vysvětluje starosta obvodu David Procházka.

Zákaz omezuje v Radobyčicích pouze nákladní auta s hmotnostní nad 7,5 tuny, která nemají vydána potřebná povolení pro vjezd. „Řidiči těchto vozidel musí využít výjezdu na kruhovém objezdu směrem na Štěnovice. I tady je však tranzit omezen na hmotnost vozidel maximálně 12 tun,“ uvádí mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Kontroly se uskutečnily mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne, v tomto čase je totiž podle obyvatel pohyb nákladních vozů v obci největší. Během těchto dvou hodin zkontrolovaly hlídky na místě 12 vozidel. Porušení zákazu vjezdu zjistily ve čtyřech případech.

„V blízké době se v Radobyčicích chystá také měření rychlosti. Právě příliš vysoká rychlost průjezdu je zde podle místních dalším a častým prohřeškem,“ dodává David Procházka.

Další kontroly hmotnosti nákladních vozidel a měření rychlosti se budou v Radobyčicích opakovat, a to v rámci běžného výkonu služby policistů.

Zdroj: ÚMO 3

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: