Siragusa tvrdil, že je ztělesněním mnoha osobností. Foto: Facebook

Rasputin, Giordano Bruno a apoštol Jan v jedné osobě? Tak se prezentoval Eugenio Siragusa

Cítil se být vyvoleným služebníkem bytostí z jiných sfér. Do světa šířil poselství nabyté domnělou komunikací s vesmírnými tvory, kteří jej nejednou hostili na své kosmické lodi. Jakkoli aktivním byl v předávání varovných zpráv nejvyšším státním orgánům, vážně ho bral jen málokdo.

Statečný pan Siragusa

Eugenio Siragusa (1919 – 2006) se narodil v italské Katánii do obyčejné rodiny zdejší střední třídy. Ani jeho dětství nebylo ničím výjimečné. Jediné, co jeho rodičům dělalo vrásky, byla synova averze vůči školní kázni. Problém s nedostatkem disciplíny však nakonec zřejmě překonal, neboť coby mladý dobrovolník působil během druhé světové války v armádě.

A zde začíná řada informací, které nelze vyvrátit, nicméně ani potvrdit. Za vynikající výkony během služby měl získat tři válečné kříže za statečnost a vyznamenání za skvělé chování. Tyto zásluhy byly prezentovány jeho stoupenci. Ti je možná převzali od Siragusa samotného, vždyť sebevědomí mu rozhodně nechybělo. Postupem času začal údajně prohlašovat, že je ztělesněním řady významných osobností, jako třeba apoštola Jana, učence Giordana Bruna, známého Rasputina, ve výčtu svých osobností došel až do starobylého Egypta, cítil se totiž být také znovuzrozeným egyptským mudrcem a vládcem Hermem Trismegistem.

Šokující zjištění zvěstovatele Raëla. Mimozemšťané jsou našimi stvořiteli, pány i pomocníky

Vyvolený, který volá do světa

Jeho předurčení mu mělo být zvěstováno 25. března 1952. Příhodně se jednalo o den jeho narozenin, kdy vstoupil do oněch často uváděných „Kristových let“.

Toho dne seděl na zastávce a čekal na autobus. Náhle však spatřil paprsek světla, který dopadal na jeho hlavu. Paprsek jej vyzdvihl vzhůru k nebi. Tam se onen světelný kotouč vytvaroval do podoby obráceného klíče a pronikl Siragusovým tělem, jako znamení pro odemčení nových obzorů.

Siragusa měl mít od té doby několikanásobně vyšší inteligenci, psal a kreslil díla výjimečného potenciálu. Mimozemští lidé k němu údajně hovořili, učili jej, směřovali. To byl však jen začátek.

Po tomto „učednickém“ období došlo k jeho plnému zasvěcení. 30. dubna 1962 se prý poprvé setkal s bytostmi, které jej uvítaly slovy „Čekali jsme na tebe, Synu“. Zjevily se mu na svazích sopky Etny. Dvě postavy galaktických lidí byly krásné, atletické, dokonalé. Jmenovali se Asthar a Ithakar. Zvěstovali mu enormní riziko jaderného testování, které může vést k degeneraci lidské psychiky či dokonce ke konci světa.

Giordano Bruno. Vizionář, který za své odvážné myšlenky skončil na hranici

Poselství, které nikdo neposlouchal?

Siragusa neváhal a tuto zprávu vyslal předním zástupcům států. Dovolával se u nejvyšších politických, vědeckých i náboženských autorit. Odpověděl mu však málokdo.

Nevzdával se však a v roce 1973 oficiálně založil středisko „Kosmické bratrství“, v jehož čele šířil svá poselství mezi věrné, kteří jeho slovům uvěřili a odevzdaně se mu podřídili. Údajně z důvodu konkurence chtivosti a zášti vůči jeho osobě byl v listopadu 1978 obviněn a zatčen. Ve vězení strávil 72 dnů, během nichž se prý poslové z kosmu zlobili za tuto nespravedlnost a všemožně se zjevovali po celé Itálii.

Galerie:

Zdroje: A. L. Moyano: Sekty, skrytá hrozba současnosti; Facebook Eugenio Siragusa

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).


Hana Komiňová

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Tipy z kalendáře akcí: