Foto: MMP

Rekonstrukce stropních konstrukcí ve škole v Liticích je dokončena

Částku 6,521 milionu korun uvolnila Plzeň na odstranění havarijního stavu stropních konstrukcí v objektu 26. ZŠ Plzeň – odloučeném pracovišti v Liticích. Stavební práce začaly první prázdninový den a dokončit se je podařilo v pátek 4. září. Z toho důvodu také všem žákům 2. až 5. tříd začal školní rok od pondělí 7. září 2020.

„Jsme velice rádi, že město mohlo i v současných složitých finančních podmínkách zajistit financování této opravy a litické děti se mohly vrátit do své školy“ řekla radní pro oblast školství Lucie Kantorová. 

Problém se stropními konstrukcemi se objevil na začátku letošního roku, kdy probíhala příprava projektové dokumentace na rekonstrukci 2. patra litické školy. „Při přípravě se zjistilo, že budou třeba udělat sondy do stropních konstrukcí a mykologický průzkum z důvodů podezření na výskyt dřevokazných hub. Bohužel se potvrdilo, že konstrukce je nutné co nejdříve vyměnit,“ přiblížila ředitelka 26. ZŠ Plzeň Eva Švolbová.

Plzeňská Lhota má novou sokolovnu pro sportovce i k setkávání občanů

Škola proto požádala svého zřizovatele, tedy město Plzeň, o investiční příspěvek 6,521 milionu korun na havarijní stav těchto konstrukcí. Investiční příspěvek byl schválen a škole přidělen. Celou situaci protáhl covid-19 a dění kolem něj, docházka pro stavaře tak byla značně problematická, přesto se podařilo včas realizovat výběrové řízení a stavební práce mohly začít 1. července 2020. Stavební firma měla za úkol provést sanaci stropních trámů mezi 1. a 2. patrem, které byly napadeny různými dřevokaznými houbami ve značném rozsahu a práce bylo třeba udělat v průběhu hlavních prázdnin.

„Během stavebních prací se ukázalo, že bude nutné udělat ještě rozšířené sondy a mykologický průzkum, a tím se stavební práce o týden protáhly do 4. září 2020. Z těchto důvodů se posunul začátek školního roku žákům 2. až 5. ročníku litické školy od pondělí 7. září 2020. Rodičům byla nabídnuta alternativa využití školní družiny,“ doplnila Eva Švolbová. Učebny prvních tříd a školní družiny se nacházejí v přízemí školy, těch se stavební práce nedotkly, prvňáčky tak škola přivítala hned 1. září. V litické škole se po mnoha letech otevírají dvě první třídy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: