Foto: MMP

V Rodinné a Sokolské ulici v Doubravce vznikne nově stezka pro pěší a cyklisty a parkoviště K+R 

Nový chodník se stezkou pro pěší a cyklisty vznikne v Rodinné a Sokolské ulici v plzeňské Doubravce. Součástí stavby bude úprava vjezdů, oprava obrubníků a vybudování nového K+R parkoviště před 28. základní školou. Oba opravované úseky se stanou pro motoristy jednosměrné.

Úsek kolem základní školy tvoří klidnou alternativu pro cestu na kole z Doubravky do Lobez. „Počítáme s tím, že až bude vybudována lávka pro pěší a cyklisty přes Rokycanskou v místě, kde je nyní podchod, zvýší se pohyb cyklistů v Rodinné i Sokolské ulici na druhé straně Rokycanské. Proto jsme do projektu opravy chodníků nově zahrnuli i vytvoření stezky pro cyklisty,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy Michal Vozobule.

Stávající asfaltový povrch chodníku v Rodinné ulici je již opravami sítí poškozen. Bude nahrazen novým asfaltovým povrchem s oddělením částí pro chodce a cyklisty pomocí vodorovného dopravního značení. V Sokolské ulici bude část stávající betonové zámkové dlažby nahrazena asfaltovým pruhem vyhrazeným pro cyklisty s hmatným pásem z reliéfní betonové dlažby. Nově budou upravena také tzv. rabátka, tedy zelený pás mezi chodníkem a vozovkou. Opravou obrubníků se tak zlepší vjezdy do garáží u rodinných domů.

U 28. ZŠ vznikne parkoviště K+R se zatravňovacími betonovými dlaždicemi. Obě ulice se poté dočkají nového dopravního značení, kterým bude Rodinná ulice v úseku od Republikánské k Sokolské a Sokolská od Rodinné k Revoluční ulici zjednosměrněna.

Stavební úpravy za 1,3 milionu korun by měly trvat měsíc. Již koncem dubna se po nové stezce budou moci projet cyklisté.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: