Rokycany. Foto: Plzenoviny.cz

Rokycany představí občanům hodnocení udržitelného rozvoje města. Analýza ukazuje nejvhodnější lokality pro rozvoj města

Hodnocení udržitelného rozvoje města Rokycany je nově zpracovaným analytickým podkladem Rokycan. Analýzu představí veřejnosti za zpracovatele Vít Zeman, a to ve čtvrtek 7. března 2024 od 15 hodin v zasedací místnosti Triana Městského úřadu Rokycany.

Cílem analýzy potenciálu území je za využití dostupných, zejména prostorových dat stanovit priority pro koncepční rozhodování o udržitelném rozvoji území na odborné i politické úrovni, tedy identifikovat nejvhodnější lokality pro rozvoj města s důrazem zejména na ekonomická, urbanistická, environmentální a technická kritéria a jejich dodržování.

„Z analýzy vyplývá, že za silné stránky Rokycan jsou považovány zejména poloha a dopravní dostupnost, zázemí pro sport, okolní životní prostředí. Za slabé stránky jsou považovány zejména dopravní řešení (sjezdy, obchvaty, parkoviště), složení obyvatelstva s ohledem na kvalifikaci a nezaměstnanost, chybějící byty a pozemky pro výstavbu bytů. K příležitostem patří zejména možnost rozvoje podnikání, využití polohy a přístupu dopravy, možnost využití kasáren. K hrozbám patří zejména vývoj populace, dopravní situace a možnost povodní,“ popisuje mluvčí města Rokycany Adriana Jarošová.

Zpracovatelem analýzy je FUTURAinvest v čele s Vítem Zemanem, který studii představí veřejnosti v Rokycanech.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: