Foto: Město Rokycany

Máte hezkou 13 až 15 metrů vysokou jedli či smrk? Nabídněte je Rokycanům jako vánoční strom

Rokycany hledají vánoční strom a obracejí se na veřejnost. Pokud plánujete v blízké době pokácet vzrostlý smrk či jedli, je ideální ho nabídnout městu. Nejenže může zdobit hlavní náměstí Rokycan, ale navíc ušetříte značné náklady za pokácení a odvoz ze svého pozemku, to zařídí kompletně Lesy města Rokycan.

Strom by měl být přibližně 13 až 15 metrů vysoký smrk nebo jedle pravidelného kuželovitého tvaru s neprosychajícími větvemi  Rokycany proto vyzývají obyvatele Rokycan a blízkého okolí, kteří mají na své zahradě vhodný exemplář a chtějí ho ze svého pozemku v nejbližší době odstranit, aby jej předtím nabídli městu jako možný vánoční strom.

„Nejen občané z Rokycan, ale i z blízkého okolí mohou nabídnout svůj smrk či jedli městu jako vánoční strom. Kromě výšky a tvaru je pro nás důležité, aby ke stromu byla dobrá přístupnost pro jeřáb a soupravu pro odvoz stromu. Vloni měly Rokycany 13 metrů vysokou jedli, kterou věnovala městu Jana Nejedlá z Mirošova,“ uvedl Stanislav Suda, jednatel Lesů města Rokycan, který strom pro město zajišťuje.

Přípravy na plzeňské Vánoce začínají již během horkého léta. Hledá se strom pro náměstí Republiky

Po pokácení lesníci strom prozkoumají, zda není napadený hnilobou. Pokud bude strom růst v Rokycanech, zajistí město také povolení ke kácení,

Vánočnímu stromu budou dominovat led řetězy s hvězdami. U vánočního stromu na Masarykově náměstí bude také letos umístěný betlém, osvícena bude kašna, dále bude vyzdobeno prostranství u Spilky velkým adventním věncem. Ozdobeno bude Malé náměstí, ulice Plzeňská, včetně kruhového objezdu u Střelnice, a Pražská ulice nebo kašna v ulici Míru.

Nabídku s uvedením adresy pozemku a kontaktem na majitele je možné zasílat na e-mail [email protected]. Vhodné je přiložit také fotografii stromu. Nabídky zasílejte do poloviny října.

Zdroj: Město Rokycany

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: