Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Rokycany zřizují službu senior taxi

Zastupitelstvo Rokycan schválilo na listopadovém zasedání zřízení příspěvku na taxi pro seniory od 75 let výše a osoby ZTP a ZTP/P s trvalým pobytem v Rokycanech. Službu je možno využívat od začátku ledna 2024.

„Město se rozhodlo ke zřízení služby také na základě žádosti seniorů z Rokycan, ke které se připojil Svaz tělesně postižených v Rokycanech. Jedná se o dotovanou dopravu, která bude sloužit seniorům a osobám se zdravotním postižením, kteří jsou držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P,“ uvedl starosta města Tomáš Rada.

„Příspěvek bude činit 30 korun za jednu jízdu, která bude omezena na dvě jízdy za měsíc a proplácena jednou za tři měsíce na Odboru sociálním a zdravotním Městského úřadu Rokycany,“ vysvětlil vedoucí odboru sociálního a zdravotního Jiří Kruba.

Službu dotovaného příspěvku na dopravu je možno využívat od začátku ledna 2024.

Občanů nad 75 let věku je v Rokycanech přibližně 1 300. Cílem nové služby je usnadnit seniorům a občanům s hendikepem vyřízení návštěv lékařů, úřadu či dojet si na nákup.

Postup při využití služby

Princip služby je jednoduchý. Senior si zavolá jakékoliv taxi, po ukončení jízdy si od řidiče taxi nechá vystavit účtenku a ve výplatních termínech příspěvku, tedy březen, červen, září a do 15. prosince si na Městském úřadu v Rokycanech, Odboru sociálním a zdravotním nechá proplatit nasbírané doklady. Za jedno čtvrtletí bude možné proplatit maximálně šest dokladů ve výši 180 korun. S sebou je nutné přinést občanský průkaz, aby bylo možné ověřit, že je příspěvek proplácen dle schválených pravidel. Příspěvek bude možné proplácet jak v hotovosti, tak bezhotovostně na účet.

Zdroj: Město Rokycany

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru