Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Konec roku na Špičáku. Děti si zalyžují s lampiony, s pochodněmi na nejprudší české sjezdovce to půjde ale jen na botách

Podmínkám pro lyžování na šumavském Špičáku pomohly dva předchozí chladnější dny, kdy se díky mrazu mohlo opět spustit zasněžování. „Na sjezdovkách, kde se lyžuje, jsme po vánočních deštích stihli upravit nejvytíženější úseky. Kvalitě tratí to pomohlo, byť už jsou zase teploty nad nulou, ale lyžování je na nich zatím pěkné“ říká k aktuálním podmínkám ředitel areálu Vladimír Kasík.

Projevilo se to i na návštěvnosti, když vánoční dvě stovky lyžařů denně se v úterý zdvojnásobili a včerejšek už si tady užívala tisícovka lyžařů. Počasí ale zatím nedovolilo spustit další sjezdovky, takže areál má stále otevřenou cca 1,5 km dlouhou sjezdovku z vrcholu Špičáku v podobě horního úseku jedničky Turistické, dolního úseku dvojky U Zalomeného, šest set metrové rodinné Spodní Šance a dětského areálu s pohyblivým kobercem před chatou Blaženka. Leží na nich v průměru 35 cm sněhu.

Světlušky s lampiony na lyžích

Den před Silvestrem zhruba od 17:30 sjedou děti s lampiony, které dostanou je od pořadatelů, v doprovodu instruktora lyžování modrou sjezdovku Spodní Šance, a pak si při hudbě užijí večerní lyžování. Za odměnu navíc dostanou sladkosti a dočkají se i ohňostroje. Děti si zalyžují zadarmo.

Silvestr na Šanci jen na botách

Po třech letech uspořádá horská služba na Silvestra tradiční rozloučení se starým rokem na nejprudší české sjezdovce Šance. Letos to bude už po 46. Jelikož Šance je svahem, který se technicky nezasněžuje a přírodní sníh tu roztál během svátků, tak jej skupinka zájemců seběhne na botách s pochodněmi v rukou.

Zdroj: Ski&Bike Špičák

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: