Ilustrační foto: Zdroj: Kamil Bečvář, skaut.cz

Skauting v Plzni táhne. Oddíly nabírají nováčky a vrací se do kluboven

Počet skautů a skautek v Plzni nezadržitelně roste. Je jich tu už bezmála dva tisíce, což je o třetinu víc než před deseti lety. V Plzni funguje 52 oddílů sdružených do devíti skautských středisek.

Během prázdnin proběhly tradiční letní tábory. Letos jich skauti uspořádali 31. Nejčastěji táboří v podsadových stanech nebo indiánských týpí.

Se začátkem školního roku začal i ten skautský. Rozbíhají se odpolední schůzky a připravují se první víkendové výpravy do přírody. Vedoucí vítají ve svých oddílech nové členy, kteří mají o skauting zájem a takových dětí je čím dál tím víc. „Mám z toho radost, že je nás víc a víc, ukazuje se, že naše činnost má smyl a dětem se program, který pro ně připravují kvalifikovaní vedoucí, libí. Starší děti vyrůstají ve zkušené vedoucí, kteří předávají těm mladší to, co už se naučili, ale zároveň se dál vzdělávají.” popisuje předseda plzeňských skautů Jaroslav Liška.

Nejvyšší přírůstek skauti pravidelně zaznamenávají u dětí prvního stupně základní školy.

Podle průzkumu agentury Ipsos vyplývá, že Junák – český skaut je nejznámější organizací pro volnočasové aktivity dětí a mládeže a současně je považován i za jednu z nejdůvěryhodnějších. Podle respondentů by členství ve skautu doporučilo svým dětem sedm z deseti lidí. Jako hlavní přínos respondenti zmiňovali, že se zde děti naučí pomáhat jiným, zažijí spoustu dobrodružství a všestranně se rozvíjí.

I letos se skauti představí veřejnosti. „Aktivity pod společným názvem Skauti dětem se na jednotlivých stanovištích často liší, podle toho, jaký program je typický pro oddíl či skautské středisko, které stanoviště připravuje. Tím také ukazujeme dětem i jejich rodičům, že program ve skautu je velmi pestrý,“ upřesňuje Liška.


Výběr z programu:

Strašidelný les
Kde: Klubovny u Seneckého rybníka
Kdy: pátek 3. září (19.30-21.30 hod.)

Odpoledne jako hroch
Kde: Klubovny u Seneckého rybníka
Kdy: sobota 4. září (13-17 hod.)

Strašidelný les
Kde: Park Homolka (Slovany)
Kdy: středa 8. září (18-20 hod.)


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: