Foto: Plzeň-TURISMUS

Slavnostní rozsvícení stromu a zahájení adventu proběhne na plzeňském náměstí Republiky v neděli

První adventní neděle 27. listopadu patří v Plzni slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky. Připraven je dvouhodinový kulturní program.

Kulturní program na náměstí Republiky začne v 16 hodin. Vystoupí pěvecký sbor 16. ZŠ a MŠ Plzeň, členové muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla, pěvecký sbor Javořičky a Plzeňský dětský sbor. Slavnostní rozsvícení je naplánováno na 18. hodinu, před ním se svátečního slova ujmou primátor města Plzně Roman Zarzycký a biskup plzeňský Tomáš Holub. Poté, kdy se strom rozzáří, vystoupí se svým vánočním programem zpěvačka Kamila Nývltová.

Letošní vánoční strom, který vévodí náměstí Republiky, darovali městu manželé Kolečkovi z Třemošné. Jedle ojíněná je vysoká cca 14 metrů a ozdobena podobně jako loni, kdy Plzeň na základě výsledků ankety mezi obyvateli města obnovila zdobení stromu i ulic. Vánoční strom zdobí 3,5 kilometru dlouhé blikající řetězy, tenké tyčky vyvolávající dojem padajícího sněhu a svítící hvězdy.

Plzeň ožívá předvánoční atmosférou - tipy na akce

I vánoční světelnou výzdobu ulic město postupně vyměňuje za úspornější. Aktuálně je již 95 procent světelných prvků tvoří led žárovky, které šetří elektrickou energii. Světelné prvky se většinou instalují na stožáry veřejného osvětlení a elektrické trakce, a to svisle z boku nebo připevněné na vodorovném laně. Tak jsou nazdobeny především pěší zóny v centru města.

Od 23. listopadu se na náměstí Republiky konají adventní trhy s odpoledním kulturním a společenským programem. Trvají do 23. prosince.

Dopravní omezení

Od 15 do 19 hodin bude uzavřen na náměstí Republiky provoz pro veškerou dopravu, vč. autobusových linek MHD, na náměstí Republiky budou jezdit pouze tramvaje 1 a 2. Autobusy MHD budou odkloněny přes sady Pětatřicátníků, zastávka O. Beníškové nebude obsluhována.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: