Foto: Díky dětem

Slevový portál pomohl plzeňskému projektu Díky dětem

Pro mnohé z nás se staly nejrůznější slevové portály oblíbenou součástí života, kde hledáme inspiraci například na dárky či zážitky pro sebe či své přátele. Součástí jednoho z nejznámějších, Slevomatu, je také možnost pomáhat.

„Když jsme dostali nabídku zapojit se na jeden měsíc do tohoto projektu, překvapilo nás to. Vůbec jsme nevěděli, že portál takovou možnost nabízí,“ říká Alena Kozáková z Nadace 700 let města Plzně garanta sbírky Díky dětem, která v Plzni pomáhá sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem. Portál nabízí vždy několik projektů, z nichž si zájemce může vybrat a zakoupit si voucher. 100 % částky pak putuje na vybraný účel. 

Pro Díky dětem mohli dárci přispět na terapeutické pomůcky pro děti s poruchami autistického spektra, které navštěvují sdružení ProCit a speciální výživu pro pacienty po onkologické léčbě. Za jeden měsíc se podařilo díky Slevomatu získat krásných 44 800 Kč.

„V roce 2020 se nám podařilo i přes nepříznivou situaci, kdy se mohlo konat jen velmi málo akcí na pomoc Díky dětem podpořit Dětský domov Domino, ZŠ a MŠ při fakultní nemocnici Plzeň, Spolek neslyšících Plzeň, Občanské sdružení ProCit, Matyáše J. a organizaci Zdravotní klaun. Věříme, že v roce 2021 se situace zlepší a my se opět bude moci potkávat na akcích pro Díky dětem. V tuto chvíli stále přijímáme žádosti na rok 2021 a to až do 15. ledna 2021,“ doplňuje Alena Kozáková. Vše o Díky dětem, včetně formuláře žádosti. na www.dikydetem.cz.

Úvodní foto: Speciální výukový program Mentio pomáhá Natálce v dětském domově Domino v Plzni.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: