Foto: Nadace sportující mládeže

Plzeňské děti si i letos užijí Sportovní hry mateřských škol

Ani v roce 2022 nepřijdou děti z plzeňských mateřských škol o sportovní vyžití v podobě Sportovních her mateřských škol (SHMŠ). Akci pořádá město Plzeň ve spolupráci s Pohyb a zdraví, o.p.s. a Nadací sportující mládeže. SHMŠ budou probíhat od 2. května do začátku června.

Podobně jako v roce 2021 se uskuteční v uzpůsobené podobě vynucené opatřeními proti šíření koronaviru.  Místo tradičních kvalifikací na jednotlivých městských obvodech a velkého finále na Atletickém stadionu města Plzně budou organizátoři vyjíždět za dětmi přímo do jednotlivých mateřských škol.

SHMŠ budou probíhat jako nesoutěžní, i přesto si děti vyzkouší všechny obvyklé disciplíny jako je skok z místa, hod do dálky, běh kolem met nebo přeskakování a podlézání překážky. Kromě toho bude nachystán další doprovodný program a také stanoviště, kde bude možné otestovat svoje dovednosti s míčem nebo se švihadlem.

Děti budou mít zajištěný pitný režim a mohou se těšit také na drobné ceny. O zábavu se v rámci sportovních dopolední v mateřských školách postará mezi dětmi tolik oblíbený maskot v podobě žabáka.

Sportovní hry mateřských škol jsou určené především pro předškoláky. S ohledem na uzpůsobený charakter akce, ale organizátoři v rámci kapacitních možností umožní i zapojení mladších dětí. V loňském roce si SHMŠ aktivně užilo téměř 3 000 dětí. V letošním se očekává podobný počet. O SHMŠ je mezi mateřskými školami velký zájem a již nyní jsou zaplněné prakticky všechny volné termíny.

Zdroj: Nadace sportující mládeže

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: