Foto: Plzeňský kraj

V Nepomuku je k vidění výstava Stavby roku Plzeňského kraje. Jedna z oceněných staveb stojí nedaleko

Nejzdařilejší stavby loňského roku představuje v Nepomuku do 12. prosince výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. V prostorách Městského úřadu na náměstí Augustina Němejce si mohou návštěvníci prohlédnout fotografie všech 40 staveb, které se letos v soutěži poměřovaly, a poznat i oceněné stavby včetně hodnocení odborné poroty. Cenu hejtmana v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje získala rekonstrukce Domu U Tří růží v Nepomuku.

Dům U Tří růží v Zelenohorské ulici se v loňském roce proměnil z nezajímavé budovy s šedou fasádou, jednokřídlými okny a vlnitou eternitovou střechou v barokní měšťanský dům s obnovenými autentickámi prvky. Celá rekonstruke  byla financovaná soukromým investorem, který dům do soutěže přihlásil a odnesl si Cenu hejtmana Plzeňského kraje za záchranu a obnovu historicky cenného objektu z konce 18. století.

„Jsme moc rádi, že můžeme v Nepomuku přivítat přehlídku těch nejpovedenějších staveb z Plzeňského kraje za loňský rok. Velice si ceníme také toho, že se v našem historickém městě oživují zapomenuté stavby, a to i díky soukromým investorům. Příkladem je oceněná rekonstrukce domu U Tří růží,“ řekl Pavel Motejzík, místostarosta města Nepomuk.

Ostatní soutěžní stavby jsou k vidění na výstavních panelech spolu s jejich popisem a hodnocením poroty. Pomocí QR kódu se lidé mohou na svém telefonu podívat také na krátká videa k jednotlivým nominovaným stavbám.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: