Foto: Stavba roku PK

Stavba roku Plzeňského kraje před zahájením nového ročníku připomíná loňské stavby na Fakultě aplikovaných věd ZČU v Plzni

Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje vystavuje v prostorách Fakulty aplikovaných věd ZČU v Plzni stavební díla, která se utkala v loňském ročníku. Na panelech se tu představují fotografie všech 40 soutěžních staveb, u těch oceněných je součástí i hodnocení odborné poroty. Výstava je přístupná široké veřejnosti a bude zde umístěna až do vyhlášení nového ročníku soutěže, který začne 27. února 2024.

Jaké stavby vloni uspěly v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje, jak vypadají a za co byly oceněny, to se mohou dozvědět nejen studenti Fakulty aplikovaných věd ZČU v Technické ulici v Plzni, ale kdokoli sem zavítá na výstavu této soutěže. Zaujmout může především zájemce o studijní program Stavební inženýrství. „Výstavu na fakultě vidím jako další příležitost propagovat studijní programy v oblasti stavebního inženýrství, které naše fakulta nabízí. Odborníků je obecně ve všech technických disciplínách velký nedostatek a budoucí absolventky a absolventi námi nabízeného studia určitě snadno najdou zaměstnání v oboru,“ říká děkan fakulty doc. Ing. Miloš Železný, Ph.D.

Zadní trakt městských lázní jde k zemi. Hlavní budova projde velkou rekonstrukcí

„Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje považuji za skvělou příležitost k prezentaci staveb ze všech regionů našeho kraje, ale i pestrosti moderního stavebnictví v oblasti staveb pozemních, inženýrských i krajinářských. Prakticky každý ročník je atraktivní přehlídkou novostaveb, rekonstrukcí stávajícího stavebního fondu, i péče o památky nebo krajinu. Soutěž je jak zajímavou konfrontací pro odborníky a možnou inspirací pro laické stavebníky, tak i zajímavou informací pro běžné občany,“ hodnotí přínos soutěže doc. Ing. Jan Pašek, Ph.D., vedoucí Oddělení stavebního inženýrství. „Výstavu na naší fakultě oceňuji jako možnost představit aktuální trendy ve stavebnictví studentům, gratuluji oceněným a držím palce stavbám, které se přihlásí do dalšího ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje.“ 

Výstavu je možné navštívit v pracovní dny až do vyhlášení nového ročníku soutěže. Od 27. února se budou moci do soutěže přihlašovat stavby zkolaudované nebo uvedené do provozu v roce 2023.

Všechny stavby, které byly v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje nominované na vítězný titul nejen v loňském roce, ale za posledních sedm let, si lze prohlédnout na webových stránkách mapastavbyrokupk.cz. Vedle fotografií a popisků staveb se tu dá najít také mapa a GPS souřadnice, které zájemce dovedou až na místo, kde mohou stavby vidět na vlastní oči.

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru