Foto: Zoo Plzeň

Zažijte strašidelnou atmosféru v Zoo Plzeň

Podzimní období, zejména přelom října a listopadu jsou od nepaměti opředeny nespočtem mýtů, zvyků a tradic, při kterých lidé vzpomínají na své předky a scházejí se. Zapalují se ohně, lidé se strojí do masek, obdobně jako to kdysi dělávali Keltové i staří Slované. V Čechách lidé dříve umisťovali do oken a na zápraží svých domů vyřezávané lampičky z krmné řepy či tuřínů, kterým se říkávalo řepáčci neboli bubáci. Ty pak v nocích svítily nejen pro radost dětí, stejně tak jako dnes obličeje vydlabané z dýní. 

A proto plzeňská zoo po roční pauze naváže na úspěšný pilotní ročník alce Strašidelná zoo! Po celý víkend 30. a 31. října 2021 bude areál zahrady strašidelně nazdobený. Těšit se můžete na bohatý hlavní program, který se odehraje v sobotu 30. října. Do zoologické zahrady se můžete nechat stylově odvézt strašidelným vláčkem z náměstí Republiky.

„Během dne připravíme vydrám, tučňákům, lemurům, nosorožcům a dalším druhům zvířat dýňovou nadílku. Její přesný časový harmonogram bude zveřejněn před akcí na facebookové události Bu – bu – bu zoo aneb Zoostrašení, kde najdete i další aktuální informace k akci.  Od 14:00 do 17:00 bude k dispozici malování na obličej a tajemné stezka se strašidly. Každý zájemce o stezku obdrží při vstupu nebo u jednotlivých strašidel kartičku s mapou stezky a úkolem pak bude nebát se a navštívit jednotlivá strašidla. V 17:30 se všichni sejdeme na statku Lüftnerka a společně vyjdeme do lampionového průvodu. Za svitu svíček z lampionů s námi na cestu vyjdou také členové historické skupiny Lorika ve stylových maskách, nejen na chůdách. Ty budete ostatně potkávat v zoologické zahradě po celé sobotní odpoledne, jistě se s Vámi i rádi vyfotí. Průvod nás zavede až k samotnému amfiteátru, kde v 18:15 proběhne slosování všech odevzdaných a řádně vyplněných kartiček o prohlídku zoologické zahrady s průvodcem či o atraktivní reklamní balíčky a následovat bude vyvrcholení celého večera – ohňová show v podání Hellfire,“ láká Klára Bultasová ze Zoo Plzeň.

S sebou si tedy určitě nezapomeňte dobrou náladu, chuť se bát, kostým, který není podmínkou a také lampion se svíčkou na baterky (pro bezpečí všech). Omezené množství lampionů bude k prodeji v suvenýrech U Lemura. 

Vstupné na akci je dle aktuálního ceníku. V této chvíli není třeba pro návštěvu zoo test, do všech vnitřních prostor je třeba nosit respirátor.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: