Foto: Plzenoviny.cz

Díky jarnímu pobytu na Šumavě načerpáte nutnou dávku energie a poznáte nejkrásnější místa destinace

Na jaře bývá člověk unavený a potřebuje dobít vnitřní baterky. Naštěstí si můžete rezervovat jarní pobyty v jedné z nejkrásnějších oblastí Česka. Ne nadarmo se Šumavě říká Zelené srdce Evropy. Na vlastní oči spatříte magické soutěsky, dechberoucí jezera a rašeliniště i významné historické památky.

Turisté mohou prozkoumat hned dva národní parky, Národní park Šumava na české straně a na té německé zase Bavorský les. Dovolená na Šumavě nabízí neskutečné možnosti poznání, to vše na 920 kilometrech čtverečných. Tato lokalita byla v roce 1990 právem zapsána na seznam UNESCO jako Biosférická rezervace Šumava.

Co vám nesmí uniknout?

Jakmile si rezervujete ubytování na Šumavě, budete mít blízko k mnoha atrakcím destinace. Jarní pobyty můžete uskutečnit v romantických hotelích, které se stanou místem relaxace po náročném putování třeba k prameni Vltavy, rašeliništím, ledovcovým jezerům a kaňonu řeky Vydry. Ať už se vypravíte k Jezerní slaťi, Stožecké skále anebo Vltavskému luhu, čeká vás úžasná podívaná. Na Šumavě se však nenacházejí výhradně přírodní krásy, ale i hrady, zámky, zříceniny a lákadla pro děti i dospělé. Na své si zde přijdou všichni, kteří rádi poznávají pozoruhodná místa.

Po stezce do korun stromů i lanovkou na vrcholky hor

Šumava je protkána hustou sítí tras pro pěší a cyklo turistiku, ale využít můžete i lanovky vedoucí na vrcholy hor. Velmi populární jsou stezky korunami stromů. Najednou se ocitnete v oblacích a užijete si panoramatické výhledy na krajinu. Aktivně žijící lidé ocení adrenalin v lanových parcích a milovníci tajemna si projdou zaniklé obce Šumavy. Za zmínku stojí i technické úkazy, jako jsou Schwarzenberský plavební kanál, vodní elektrárna Vydra či Čeňkova pila.

Před cestováním po Šumavě si vyberte ideální ubytování na Hotel.cz. Díky tomu si zajistíte komfortní noclehy pro celou rodinu a prožijete tak jarní pobyt se vším všudy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: