Měšťanská beseda. Foto: Plzenoviny.cz

Taneční kurzy v Měšťanské besedě nabízí na podzim poslední volná místa

S novým školním rokem začala také nová sezóna tanečních kurzů v Měšťanské besedě. Lekce ve zdejších sálech pořádá exkluzivně Taneční škola Gregoriades, která už tu má mnohaletou tradici. Taneční kurzy pro mládež i dospělé se konají od pondělí do čtvrtka a na většinu z nich zbývají poslední volná místa. Tančit se začne 7. října 2019.

Základní taneční kurzy pro mládež od 15 let se konají ve Velkém sále Měšťanské besedy a základní taneční kurzy pro dospělé v sále Malém. Pokračující tanečnice a tanečníci se setkávají v komornějším Atriu. Zakladateli rodinné taneční školy jsou Václav a Jana Gregoriadesovi, kteří dodnes tanec vyučují. Kurzy pro mládež vedou jejich pokračovatelé z nastupující generace – Nikola Gregoriades a Iveta Gregoriadesová.

Jaký bude letošní Pilsen busking fest?

„Naši rodiče už v Měšťanské besedě vychovali celou řadu mladých tanečníků a tanečnic. Jsme moc rádi, že můžeme v této tradici i nadále pokračovat, protože sály Měšťanské besedy jsou nejkrásnější v Plzni a pro tanec jako stvořené,“ řekl Nikola Gregoriades. „Během 15 lekcí základního kurzu naučíme jeho účastníky 20 tanců, ale i zásady společenského chování a etikety.“

Na podzim 2019 jsou v Měšťanské besedě vypsány čtyři základní taneční kurzy pro mládež a dva pro dospělé. Všechny už jsou z větší části obsazené. Více volných míst nabízejí pokračovací taneční kurzy, kde si tanečníci mohou zopakovat společenské tance nebo se naučit nové a užít si příjemné večery na tanečném parketě. Všechny lekce začínají v první říjnovém týdnu a končí v lednu 2020 (kurzy pro dospělé už v prosinci 2019).

Ve středu 11. září od 19:30 hodin ožije Velký sál Měšťanské besedy díky Seznamovací párty, na kterou jsou zváni všichni budoucí tanečníci i jejich přátelé. 

Další taneční sezóna probíhá na jaře, obvykle od února do května.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: