Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Na zahradě potřebujeme technické zázemí i pohodlí. Máme pro vás tipy!

Každý, kdo má zahradu, tak ví, že je s ní spojena nějaká údržba. Je to bohužel daň za to, že máme kus pozemku, kde můžeme trávit volný čas venku zcela nerušeně. Anebo jej samozřejmě musíme částečně trávit také prací. Často je to však práce, která nás dokáže určitým způsobem naplnit a uklidnit po rutinním pracovním dni. Zahrada je tak místem, kde potřebujeme nějaké technické zázemí a chceme také mít prostor pro relaxaci.

Jímka řeší různé potřeby

Pokud se podíváme na technickou stránku věci, tak na zahradě často máme kůlnu nebo zahradní domek, kde skladujeme potřebné nářadí a techniku. Ta nám pomáhá se samotnou údržbou zahrady. K údržbě ale patří například také zavlažování, protože zpravidla na zahradě máme minimálně okrasné dřeviny, nebo potřebujeme v letním suchu zavlažovat i trávník. Velmi se tak hodí mít na zahradě betonovou jímku, která může sloužit jako:

  • Klasický septik
  • Nádoba na dešťovku

Právě pokud zvolíte jímku jako řešení pro zachytávání dešťové vody, může vám velmi usnadnit zavlažování a také jej zlevnit. V letních měsících navíc často v mnoha obcích nelze zavlažovat vodou z vodovodního řádu, takže se taková jímka vždy hodí. Můžete si zajistit třeba dovoz betonové žumpy Plzeň, nebo do libovolného jiného města či obce, takže se nebudete muset o nic starat. Dobrá firma je vám schopna navíc zajistit i usazení takové nádoby přímo na vašem pozemku. Výhodou je, že betonovou jímku není už pochopitelně potřeba dodatečně obetonovat, jako je tomu v případě plastových řešení. Taková jímka je navíc velmi trvanlivá, a tak vám vydrží prakticky napořád.

Život na terase

Pokud se podíváme na prostory na zahradě, kde rádi relaxujeme, tak je to například často terasa. Zde běžně míváme zahradní nábytek. Co si udělat váš zahradní nábytek pohodlnější? Pro tyto účely je ideální koupě molitanu na míru, který okamžitě zpříjemní posezení na zahradních židlích nebo lavicích. Budete to milovat vy i vaše návštěvy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: