Foto: MMP

Rekonstrukce bývalého pivovaru Světovar finišuje. TechTower obsadí inovativní firmy

Technologický park TechTower v Plzni ve Světovaru se pomalu začíná chystat na nové nájemníky. První objekt bude dokončen v červnu, od září se chystá jeho otevření – jde o bývalou vilu s kancelářemi, prostory pro správce a mateřskou školou. Na podzim se uskuteční i předání největší budovy bývalých ležáckých sklepů. V současné době má město zarezervovánu téměř polovinu unikátních prostor, které nabídnou kromě kanceláří i prototypové prostory s moderním vybavením, konferenční zázemí, laboratoře včetně vodní nádrže, zasedací místnosti a další. Celkem nové plochy tvoří deset tisíc metrů čtverečních. Svoje brány technologický park otevře v únoru příštího roku.

Na projekt za 720 milionů korun včetně DPH získala Plzeň příspěvek z fondů Evropské unie ve výši 181 milionů korun prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v rámci dotace z Integrovaných teritoriálních investic pro Plzeňskou metropolitní oblast z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Podívejte se na vítězný návrh nového bazénu na Borech

V současné době město spouští kampaň na obsazení prostor, celkově může nabídnout přes 2,5 tisíce metrů čtverečních kanceláří. „Je třeba říct, že už téměř polovina z uvedeného počtu je zarezervována, z čehož máme velkou radost, protože se firmy hlásily bez toho, aniž bychom prostory speciálně inzerovali. Kampaň spouštíme až nyní, přičemž hledáme podnikatele z řad startupů a již fungujících společností, kteří se realizují v oblasti moderních technologií – například virtuální a rozšířená realita, 5G sítě, zpracování takzvaných velkých dat, roboti, aplikační vývoj a podobně,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně (SIT), která zaštiťuje provoz areálu.

Nájemníky do areálu si chce město pečlivě vybrat, a to podle několika kritérií. Jedním z nich je i zapojení do ekosystému na podporu technického vzdělávání a podnikání PINE. „Skrze PINE chceme v západočeské metropoli udržet talentované lidi tak, aby neodcházeli za příležitostí například do Prahy. Chceme fungující společnosti propojit se startupy, potřebujeme od podnikatelů vědět, kam směruje jejich business, abychom dokázali ovlivnit vzdělávání dětí a mladých lidí a rostla zde generace připravená na budoucnost, což můžeme velmi flexibilně činit například přes městské Centrum robotiky, kterým projde přes 600 dětí ročně, nebo SIT Port, který organizuje řadu akcí typu hackathony nebo startup weekendy. Obecně je PINE o komunikaci, propojení důležitých hráčů a společném cíli – růstu Plzně jako města znalostní ekonomiky, plného vývoje, výzkumu a zajímavých podnikatelských a pracovních příležitostí,“ dodal Luděk Šantora.

Galerie:

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru