Teen zóna. Foto: Knihovna Plzeň

Teen zónu v Obvodní knihovně Skvrňany doplní herní počítačová sestava

O herní počítačovou sestavu se nově rozroste takzvaná Teen zóna v Obvodní knihovně Skvrňany. Využití peněz na tyto účely knihovně schválili radní města Plzně. Knihovna na svůj záměr využije částku kolem 45 tisíc korun. Takzvaná Teen zóna je speciálním oddělením pro mladé návštěvníky knihovny ve věku mezi 13 až 19 lety, prostory mají atraktivní design navržený známým plzeňským komiksovým ilustrátorem a grafikem Petrem Šrédlem.

V Teen zóně mají náctiletí čtenáři pro sebe malou ‚knihovnu v knihovně‘, kam je možné se před zraky dospělých ukrýt a ponořit se do světa příběhů. Nyní se nabídka rozroste o herní počítačovou sestavu, kdy knihovna koupí pro své návštěvníky herní konzoli, herní ovladače včetně nabíjecích stanic a velký herní monitor.

Cílem knihovny je nabídnout teenagerům zázemí i prostor pro různé aktivity. Teen zóna slouží od letošního října. Určena je všem, kteří se zajímají o komiksy, fantasy a sci-fi literaturu, rádi hrají deskové hry nebo jen chtějí v klidu studovat, brouzdat po internetu, setkávat se s kamarády a relaxovat. Do budoucna by mohla být doplněna i o virtuální realitu.

Zdroj: Knihovna města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru