Jak se starat o zahradní bazén? Tyto tipy se vám budou určitě hodit
Mnozí z nás si představují dokonalý odpočinek tak, že si prostě lehnou na zahradě k bazénu a budou mít klid. Jasně, proč ne? Samozřejmě jde o relativně levný a dokonalý relax. Přesto je třeba zmínit se o tom, že ani krásná modrá voda v bazénu nemusí být jakousi samozřejmostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. O vodu je zapotřebí se pravidelně a pořádně starat. Jaké úkony jsou v tomto ohledu nejdůležitější? To vám prozradíme v následujících řádcích.
Filtrace musí fungovat v pravidelných intervalech
Jednoznačně. Pokud se voda nebude dostatečně provzdušňovat, vznikne vám místo zahradního bazénu jakýsi umělý rybník. Voda prostě zezelená a koupání v ní nebude zrovna dvakrát komfortní. Ideální bude, když filtrace pojede třeba nějaké 4 hodiny denně. Voda se provzdušní a vy budete mít po případných problémech. Jinak je nutné filtraci také po několika cyklech proplachovat, jinak by vám nečistoty zachycené v písku postupně putovaly zpět do bazénu. Částečně by je zvládl vysát výkonný vysavač, jako je třeba dolphin e10, nicméně bylo by to zbytečné.
Bez bazénového vysavače se neobejdete
Přesně tak, ostatně nezbytnost bazénového vysavače byla nastíněna již v odstavci výše. Ideální volbu představuje automatický model. Třeba takový dolphin e20 zvládne i větší zapuštěné bazény a vy se nebudete muset starat v podstatě o nic. Stroj jen nastavíte a on bude brázdit dno a stěny bazénu.
Volte správnou bazénovou chemii
Jednoznačně. Alternativy máte fakticky dvě. Klasiku představuje chemie na bázi chloru, nicméně výborná je také ta vyznačující se působením aktivního kyslíku. Ať už si vyberete jakoukoli, rozhodně měřte pH vody v bazénu. Nebudete-li zhruba neutrální, chemie prostě přestane působit a máte zaděláno na velké obtíže. Voda se totiž postupně začne kazit.