Ilustrační foto. Zdroj: Ilustracnifotky.cz

Láká vás trading? Stáhněte si zdarma jednu z nejlepších platforem a vyzkoušejte si obchodování nanečisto!

Obchodování s měnovými páry, akciemi, komoditami či jinými investičními instrumenty láká čím dál více lidí. S příchodem pandemie koronaviru pak brokerské společnosti zaznamenaly skokový příliv nových investorů, a to především v rámci mladší generace. Ale byť je cíl všech účastníků světových burz stejný, tedy vydělat co nejvíce peněz, zbohatnout se podaří jen zlomku. Poměrně velká část začátečníků to totiž „balí“ bezprostředně po startu – neseznámí se s obchodní platformou, dopouští se chyb a zbytečně prodělává peníze.

Výběr obchodní platformy není radno podcenit

Začínající investor má na růžích ustláno. O obchodování již bylo napsáno nespočet informativních článků a nechybí ani tematická videa, v rámci kterých někdo zkušený vysvětluje specifika určité investiční strategie, případně dává tipy ohledně výběru brokera. Tyto aspekty jsou samozřejmě klíčové a trader-začátečník by jim měl věnovat patřičnou pozornost. Stejně tak by se měl zaměřit na vlastnosti obchodní platformy – softwaru, jehož prostřednictvím bude v kontaktu se finančními trhy.

Nabídka obchodních platforem je poměrně široká a výběr je do značné míry o osobních preferencích. I tak je ale vhodné minimálně vyzkoušet zázemí, které nabízí ty nejoblíbenější softwarové aplikace. Mezi absolutní špičkou najdete MetaTrader 4 – na trhu je již od roku 2005 a renomé si rozhodně nevybudoval shodou náhod. Naopak jde o prvotřídní nástroj vhodný i pro absolutní začátečníky.

Kde MetaTrader 4 najdete a kolik vás bude stát?

Pokud razíte heslo „co je zdarma, nemůže být kvalitní“, v případě MetaTrader 4 odhoďte předsudky stranou. Populární platforma, která si vysloužila titul „klasika na poli obchodních aplikací“, není zpoplatněná a je jen na vás, jestli si ji stáhnete do počítače s Windows, Linux či Mac OS nebo do mobilního telefonu s Androidem či iOS.

Jedinou podmínkou pro spuštění aplikace MetaTrader 4 je registrace u některého z brokerů, kteří danou platformu podporují. Stáhnout si ji můžete například na stránkách RoboMarkets.cz. A co je důležité – uživatelské rozhraní si lze otestovat v rámci demo účtu, tedy opět zcela zdarma a bez rizika ztráty vkladu.

Proč je tato vlastnost tak důležitá? Ocení ji především úplní nováčci, kteří se ve změti grafů, analýz a funkcí příliš nevyznají. Demo účet vám poskytne prostor pro pohodlné seznámení se systémem a nabídne reálnou simulaci obchodování. Jakmile si MetaTradera 4 dostatečně osvojíte a rozhodnete se převést na účet peníze, budete moct obchodovat se skutečnými investičními instrumenty.

Proč si vybrat právě MetaTrader 4?

Fakt, že je MetaTrader 4 zdarma a nabízí testovací demo účet, není jediným důvodem, proč si mezi obchodními platformami vybrat právě tuto. Za zmínku stojí i další výhody, díky kterým si aplikace získala pozornost neuvěřitelného množství traderů na celém světě, a dokonce je rozšířenější než její nástupce – MetaTrader 5.

Kromě příjemného uživatelského rozhraní patří mezi největší výhody MetaTraderu 4 široká škála pokročilých funkcí a technických ukazatelů, možnost obchodování takřka na jedno kliknutí a v neposlední řadě automatické obchodování (prostřednictvím skriptu napsaném v MQL4). Tradery jistě těší i drobnosti v podobě aktuálního infa z finančních trhů, které se objevuje přímo v prostředí aplikace.

Naprostou samozřejmostí je vysoká úroveň bezpečnosti. Data přenášená mezi uživatelem a brokerem jsou šifrována.

S čím můžete na MetaTraderu 4 obchodovat?

MetaTrader 4 byl původně navržen pro forex, nicméně umožňuje obchodování s pestrou paletou investičních instrumentů. Kromě měnových párů jsou to akcie, akciové indexy, dluhopisy, kryptoměny a v neposlední řadě ETF fondy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: