Ilustrační foto. Zdroj: David McKelvey, CC BY-NC-ND 2.0, Flickr

Třetí městský obvod boj o poštu na Skvrňanech nevzdává

V rámci hledání řešení, jak zachovat velmi důležitou poštovní pobočku na plzeňských Skvrňanech padly i varianty, že by ji bylo možné vyměnit za jinou. „Otázkou je, za kterou ji vyměnit. Nechceme brát menší poštu například Křimicím, to by bylo kanibalizování obvodu obvodem. Spíše vidím cestu v tom, že menší pošty by se mohly stát Poštou Partner a tato velká by mohla zůstat zachována,“ popisuje jednu z možností starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Pokud by ke zrušení pobočky na Skvrňanech skutečně došlo, byla by spádovou poštou pro tuto oblast čítající až čtrnáct tisíc lidí, hlavní pošta v Solní ulici. O něco bližší Křimice totiž nejsou pro skvrňanské v ideální dopravní obslužnosti. „Nicméně tady to „kružítko“ vedení České pošty úplně nezafungovalo, protože pošta v Solní je dál, než je stanovená hranice. A co se týká parkování v této oblasti, tak to je také tragické. Zaváděli bychom navíc dopravu do centra města. Doufám tedy, že skvrňanskou poštu zachováme, i z hlediska dopravní obslužnosti by to bylo logické,“ upozorňuje starosta.


Seznam pošt, které mají být v Plzni a Plzeňském kraji zrušeny:

Česká pošta chce zrušit třináct poboček v Plzni a dalších devět v kraji. Na radnicích se zvedla vlna nevole

Další možnosti, jak poštu na Skvrňanech zachovat, se nabízí v podobě již zmíněného modelu Pošta Partner nebo ve formě finančního příspěvku na provoz této pobočky. „Za mě je to ale krajní možnost. Tato situace měla být hlavně řešena úplně obráceně. To znamená, nejdřív se nám měla Česká pošta ozvat a mohli jsme tyto možnosti začít zvažovat a řešit. Teď jsme v časovém pressu, protože v podstatě máme měsíc na to tuto záležitost vyřešit. A co se týká například převzetí budovy, nebo toho, kde najít peníze v rozpočtu, tak vzhledem k tomu, jakými orgány města musí tyto záležitosti projít, je to šibeniční termín. Já věřím tomu, že se povede dojednat zachování pošty bez těchto potřeb a pokud ne, tak že dostaneme alespoň více času na to, abychom nějaké řešení našli,“ doufá starosta David Procházka. Jednání se zástupci České pošty by mělo proběhnout v příštím týdnu.

Zdroj: ÚMO 3

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: